Fmv Işık Okulları, 'Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanları' Ödüllendirdi

Fmv Işık Okulları, 'Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanları' Ödüllendirdi

FMV Işık Okulları, Türkiye'nin en seçkin ödüllerinden biri olan "Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar" ödül töreninin onuncusunu Ayazağa Kampüsü'nde gerçekleştirdi.

Fmv Işık Okulları, 'Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanları' Ödüllendirdi

Sporun ve sanatın ünlü isimleri, FMV Işık Okullarının ödül töreninde bir araya geldi

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz'in katılımıyla gerçekleşen törende, 2018 yılında Spora Işık Tutanlar kategorisinde; yılın takımı Fenerbahçe Beko Basketbol, yılın kadın sporcusu Şahika Ercümen, yılın erkek sporcusu Emre Sakçı, yılın genç sporcusu Deniz Selin Ünlüdağ, yılın spor basın iletişimi Taktik Tahtası programı ile İhsan Bayülken ve İsmail Şenol, yılın teknik direktörü Zeljko Obradovic, yılın fair play sporcusu Enis Destan, yılın yabancı sporcusu Fernando Muslera seçilirken, yılın paralimpik sporcusu ödülü Sümeyye Boyacı'nın, yılın Paralimpik ödülü Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı'nın oldu. Törende 133. Yıl Spor Özel Ödülü Procter & Gamble'a takdim edildi. Sanata ve Tasarıma Işık Tutanlar kategorisinde ise; Çağlar Çorumlu, Ozan Güven, Ceza, Akilah Azra Kohen, Mehmet Aksoy, Ali Ethem Keskin, Barış İçin Müzik Vakfı ve Ali Nesin gibi alanında çok değerli isimler Işıklılar tarafından ödüle layık görüldü.

100 Yıllık Okullar 17. Spor Sanat ve Kültür Şöleni, Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar ödül töreni ile açıldı. Mezunundan öğrencisine, öğretmeninden velisine binlerce Işıklı'nın oylarıyla belirlenen, Türkiye'nin en geniş katılımlı ödül programı olan "Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar" ödül töreni, 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü'nde gerçekleştirildi.

FMV Işık Okulları'nın bu yıl onuncu kez düzenlediği ve geleneksel hale gelen Türkiye'nin en itibarlı ve en geniş katılımlı ödül programlarından biri olan "Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar" ödül töreninde Türkiye'nin spor, sanat ve tasarım alanında en başarılı seçilen isimleri biraraya geldi.

Sunuculuğunu Nebil Evren'in yaptığı törende Çağlar Çorumlu, Şahika Ercümen, Emre Sakçı, Deniz Selin Ünlüdağ, İsmail Şenol, İsmail Bayülken, Akilah Azra Kohen, Ali Ethem Keskin, Mehmet Aksoy, Barış İçin Müzik Vakfı ödüllerini alkışlar eşliğinde aldılar.

Çağlar Çorumlu; İçimde büyümeyen bir çocuk var

Tiyatro kategorisinde ödül alan ünlü sanatçı Çağlar Çorumlu ödülünü alırken yaptığı konuşmada "İçimdeki çocuk hiç büyümedi, bu yüzden çocuklarla çok iyi anlaşıyorum. İçimde hiç bitmeyen bir çocuk enerjisi var. Bugün burada olmak ve bu ödülü almak benim için çok değerli. Oylarıyla bu ödülü almama vesile olan bütün Işıklılara çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Törende Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. A. Akın Süel'in bir plaket takdim ettiği Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz; "Üç büyük takım da Türkiye'nin takımı. Biz her bir kulüp olarak yaklaşık 1600 sporcuya destek oluyoruz. Tuttuğunuz takım ne olursa olsun, önce insan olmak ve eğitimli olmak önemli. Bugün sizlerin arasında olmaktan büyük mutluluk duydum" dedi.

Yılın kadın sporcusu seçilen Şahika Ercümen; "Okulunuzun spora sanata verdiği değer bugünkü organizasyondan belli. Bu ödül benim için çok büyük bir motivasyon. Şu ana kadar önce iyi bir öğrenci, iyi bir sporcu ama herşeyden öte iyi bir insan olmaya çalıştım. Bu ödül de bunun bir kanıtı" diye konuştu.

Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. A. Akın Süel törendeki konuşmasında, "Spora Sanata Tasarıma Işık Tutanlar" adı altında, başarılarıyla gençlere örnek teşkil eden,hayatlarımızı güzelleştiren, Türkiye'nin spor, sanat ve tasarım alanında başarılı isimlerine ödüllerini takdim ettik. Kendilerine, törenimize katılarak bizleri onurlandırdıkları için Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kuruluadına çok teşekkür ediyorum. Bugün aramızda Galatasaray Spor Kulübü Başkanını aramızda görmekten, ağırlamaktan son derece büyük mutluluk ve onur duyuyoru. Bugün ödül alan isimlerin yanı sıra ülkemizin spor, sanat-tasarım hayatına değer katan, başarılarıyla toplumumuza örnek olan, hepimize ilham veren tüm isimleri yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler