Sakaryalı Vatandaşlar, Vahşi Cinayetin Zanlılarının Bulunduğu Adliyeye Girmek İstedi

Sakaryalı Vatandaşlar, Vahşi Cinayetin Zanlılarının Bulunduğu Adliyeye Girmek İstedi

Sakarya'da 9 aylık hamile kadın ile oğlunu öldüren zanlıların adliyeye sevk edildiğini öğrenen vatandaşlar adliyenin önünde 'Bize verin' sloganları atarak içeriye girmek istedi.

Kaynarca'da 9 aylık hamile kadına tecavüz ettikten sonra yanındaki 10 aylık bebeğiyle birlikte kadını vahşice öldüren zanlılar adliyeye sevk edilmişti. Zanlıların sevk edildiği adliye önünde gergin anlar yaşandı. Polis ekipleri ve jandarma, vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.

HAMİLE KADINI VE BEBEĞİNİ VAHŞİCE KATLETTİLER

Kaynarca ilçesinde özel bir tavuk şirketinde çalışan Birol Karacal ve Cemal Bay isimli iki şahıs iş yerinde çalıştıkları Suriye uyruklu bir kişi ile tartışma yaşanmıştı. Yaşanan tartışma sonrasında iki şahıs, Suriyeli işçinin eşini ve 10 aylık çocuğunu Merkez Mahallesi'nde bulunan evlerine gelerek zorla kaçırmıştı. Şahıslar, Suriye uyruklu Mefta Emani Arrahman isimli kadına tecavüz ettikten sonra başına taş ile vurarak, yanındaki 10 aylık bebeğini ise boğarak canice öldürmüştü.

JANDARMA HAVAYA ATEŞ AÇTI

Kaynarca Adiyesi'nin önünde toplanan öfkeli kalabalık tepki gösterirken, jandarma ve polis güçlükle müdahale etti. Vatandaşlar adliyenin demir kapısını zorlarken, jandarma havaya uyarı ateşi açtı. Öfkeli kalababalık güçlükle kontrol altına alındı.

KAYMAKAM SAKİNLEŞTİRDİ

Kaynarca Kaymakamlığı'na vekalet eden Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çicekli, adliye önüne gelerek kalabalığa hitaben sakin olmaları yönünde uyarıda bulundu.Kaymakamın konuşmasının ardından vatandaşlar sakinleşirken adliye önünde bekleyişleri sürüyor

Adliye önünde yaşanan gergin anların ilk fotoğrafları: