Fenerbahçe'ye Kayserispor Freni

Turkcell Süper Lig'in 27. Haftasında Kayserispor'a Konuk Olan Fenerbahçe, Şampiyonluk Yolunda Çok Önemli Bir 2 Puan Kaybetti.

Fenerbahçe'ye Kayserispor Freni

Turkcell Süper Lig'in 27. haftasında Kayserispor'a konuk olan Fenerbahçe, şampiyonluk yolunda çok önemli bir 2 puan kaybetti.

Kayserispor'da son dakika golüyle kaçırılan galibiyetin üzüntüsü yaşanırken, Fenerbahçe cehpesinde maçın hakemi Vedat Yüksel'e tepki vardı. Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, galibiyeti hak ettiklerini, ancak son dakikada yenen golle beraberliğe razı olduklarını söyledi. Sağlam, bugün sahada kendileri için çok önemli bir 3 puanın olduğunu belirterek, "Dün Galatasaray'ın puan kaybetmesinden sonra alınacak 3 puan, üçüncülük iddiamızı yeniden çok kuvvetlendirecekti. Bugün futbolcularım da maça çok iyi konsantre olmuşlardı. Maça baktığımızda baştan sona üstünlük kurduğumuz, rakipten daha çok gol pozisyonu üretip, daha iyi mücadele ettiğimiz bir karşılaşmada, maalesef uzatma dakikalarında yediğimiz bir golle maalesef 2 puanı bıraktık. Tabi ki maçtan çıkarılacak çok güzel dersler var. Aynı zamanda bizi gelecek adına umutlandıran çok güzel olaylar oldu. Ama sonuçta o golü yememek gerekiyordu. Son dakikada yenilen gol bütün emeğinizi alıp götürebiliyor. İyi bir karşılaşma oldu ve seyircilere güzel bir maç izlettiğimizi düşünüyorum. Bu yüzden mutluyuz. Kazansak çok iyi olacaktı. 3 puan alsaydık bizim için çok iyi olacaktı. Ama yapılacak çok fazla bir şey yok. Hatalardan dersler çıkarıp toparlamamız gerekiyor. Bu maçı biran önce unutup Bursa maçına konsantre olmalıyız. Bugün taraftarlarımız önceki haftalardan daha fazla takımlarını desteklediler. Aynı desteği bundan sonraki haftalarda da bekliyorum. Oyuncu kardeşlerimi kutluyorum. Bugün 3 puanı hak etmiştik. Fenerbahçe'ye başarılar diliyorum" diye konuştu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico ise, karşılaşmanın hakemlerine tepkiliydi. Verilmeyen penaltılar nedeniyle bir rekora koştuklarını savunan Zico, hakemler nedeniyle karşılaşmalara 11'e 14 şeklinde çıktıklarını öne sürerek, "Bugün beklediğimiz gibi zor bir maçla karşılaştık. Bizim için çok zor oldu. Maçın başında ilk golü de bulduk ama ilk yarının son saniyelerinde gereksiz bir hatadan dolayı ilk yarı 1-1 bitti. Bu gol rakibimizin ikinci yarıya daha hırslı başlamasına neden oldu. Oyunun ikinci yarısında mücadele sürerken, Kayserispor'un attığı ikinci gol var. Bu golün sonrasında futbolcularımızda biraz kıpırdanma vardı. Bu kıpırdanmanın sonucunda ikinci golü bulduk. Bu tip maçlarda hiç sevinmesek bile, son dakikalarda attığımız gole seviniyoruz. Aslında hakemler hakkında hiç konuşmayı sevmiyorum. Ama artık kaçınılmaz bir hal aldı. Ligin başından beri verilmeyen kaçıncı penaltı oldu. Bugün Tümer'in pozisyonu penaltıydı. Son zamanlarda maçlara 11'e 11 değil, 11'e 14 çıkmaya başladık. Bariz bir şekilde verilmeyen pozisyonlar, verilmeyen penaltılar oluyor. Sonuçta zor bir maçtan hiç hoşumuza gitmese de 2-2'lik beraberlikle dönüyoruz. Oyun kurallarında kriter varsa, ben bu kriterlerin iki tarafa da eşit şekilde uygulanmasını istiyorum. Doğru olanın da bu olduğunu düşünüyorum. Bizim herhangi bir oyuncumuz yan hakeme itiraz ettiği zaman yan hakem, orta hakemi çağırıp sarı kart görmesini sağlıyor. Aynı şeyi rakip oyuncu yaptığı zaman sarı kart çıkmıyor ya da oyuncularımız bir şekilde provoke ediliyor ve bu görmezden geliniyor. Böyle devam ettiğinde futbolcularımızın üzerinde ayrı bir baskı oluşuyor. Böyle olunca da maça 11'e 11 değil de, 11'e 14 çıkmış gibi oluyor. Sanırım lig sonunda bir rekora doğru koşuyoruz. Bugüne kadar verilmesi gerekip, verilmeyen penaltılar sayesinde rekor kıracağız. Bugünkü maçı da sayarsak 27 verilmeyen penaltı var. Önümüzdeki maçlarda daha neler olur bilmiyoruz. Böyle giderse bir rekora doğru koşuyoruz" dedi.

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Zico, karşılaşmanın hakemine kötü söz söylemediğini, kibar bir şekilde tepkisini dile getirdiğini kaydetti. Zico, "Ben de maçtan sonra hakemlere kızgındım ancak hakemlere hakarette bulunacak bir sözler söylemedim. Kibar bir şekilde tepkimi gösterdim. Bugünkü hakemin, daha önce yönettiği maçlarda da takımımız çok fazla sinirli hale geldi. Hakeme 'bu maçtan sonra evine gidip elini vicdanına koy' dedim. Pozisyonlara tekrar bakmasını söyledim. Bunları tepkili ama kibar bir şekilde anlatmaya çalıştım" ifadelerini kullandı.

(SEK-İK-OK-S)

Kaynak: İHA