Fenerbahçe ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Protokol Krizi Çıktı

Fenerbahçe ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Protokol Krizi Çıktı

Haberler.com - Haberler | Spor

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yanında bulunan İstanbul Anadolu Lisesi'nin kulübe devriyle alakalı protokol feshedildi.

Fenerbahçe Kulübü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında "protokol krizi" çıktı.

2002 yılında imzalanan bir protokolle Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın hemen yanında bulunan İstanbul Anadolu Lisesi (eski Kenan Evren Lisesi) Fenerbahçe Spor Kulubü'ne verilecekti. Fenerbahçe de bunun karşılığında yeni okul ve tesisler yaptırarak MEB'e devredecekti.

Dönemin Koalisyon Hükümeti'nin Milli Eğitim Bakanı Necdet Tekin'le Fenerbahçe arasında 14 yıl önce imzalanan protokolü MEB, tek taraflı olarak feshetme kararı aldı. MEB fesih gerekçesini "Fenerbahçe protokole uymadı" sözleriyle savunurken buna tepki gösteren Fenerbahçe de, "Protokole aynen uyduk" açıklaması yaptı.

AVCI: PROTOKOLE UYMADILAR

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün protokol şartlarını yerine getirmesine rağmen, Kenan Evren Lisesi'nin kulübe devrinin iptal edildiği iddiasını Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sordu. Önergeye yanıtı da Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı verdi. Avcı'nın yanıtı şöyle:

"Fenerbahçe Spor Kulübü protokol şartlarını zamanında ve eksiksiz yerine getirmediğinden protokolün madde hükümleri gereği Bakanlığımızın tek taraflı fesih hakkı oluşmuş olup, protokol üzerinde değerlendirmeler ve idari işlemler devam etmektedir''

YILDIRIM: HARFİYEN UYDUK

Kenan Evren Lisesi'nin devrinin gerçekleşmemesi Fenerbahçe'yi ayağa kaldırmıştı. Arazi için 100 milyon lira harcama yaptıklarını vurgulayan Başkan Aziz Yıldırım, geçen yıl yaptığı açıklamada, Bakan Avcı'ya şu eleştiride bulunmuştu:

"Şükrü Saracoğlu Stadı'nın yanında bulunan Kenan Evren Anadolu Lisesi'nin içinde bulunduğu araziyle ilgili olarak protokol imzaladık ve bu protokolün gereklerini yerine getirmemize karşın hala bir sonuç alamadık. Fenerbahçe siyaset üzeridir. Siyaset yapmayız ama kendi hak ve hukukumuzu korumak için her türlü yasal çalışmayı gerçekleştiririz.''

Haber Yorumları (8)
LİMONATA AKLEMİ HAMSİ SEFSAİ: fener düsmani devlet sanki
ANGARALİ: Beleş kupaya da öyle kondunuz azize nerede bi Beleş var oradasınız ne koparsak kar diyorsunuz sonuç Allah size nasip etmiyor işte süper ligin ahı üzerinizde bunlar iyi günleriniz
TUFAN AYVALIK: Zaten bu bakan ne yapıyor hiç bir şey sadece bakıyor bakan eğitimde işler arap saçı saldım çayıra bir adam bunda sonra bunlara oy yok
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title