Eskişehir Cezaevi Firarisi 3'üncü Kat Penceresinden Çarşafla Inmek Isterken Düşüp Yaralandı

Eskişehir Cezaevi Firarisi 3'üncü Kat Penceresinden Çarşafla Inmek Isterken Düşüp Yaralandı

Cezaevi firarisi 3'üncü kat penceresinden çarşafla inmek isterken düşüp yaralandıESKİŞEHİR'de cezaevinden izinli olarak çıkan ancak geri dönmeyen Ömer Güneş adlı hükümlü, kaldığı arkadaşının evinin bulunduğu apartmana başka bir olay için gelen sivil polisleri görünce 3'üncü kat...

Eskişehir Cezaevi Firarisi 3'üncü Kat Penceresinden Çarşafla Inmek Isterken Düşüp Yaralandı

Cezaevi firarisi 3'üncü kat penceresinden çarşafla inmek isterken düşüp yaralandı

ESKİŞEHİR'de cezaevinden izinli olarak çıkan ancak geri dönmeyen Ömer Güneş adlı hükümlü, kaldığı arkadaşının evinin bulunduğu apartmana başka bir olay için gelen sivil polisleri görünce 3'üncü kat penceresinden çarşafla aşağıya inip kaçmak isterken düşüp yaralandı.

Olay saat 21.00 sıralarında Aşağı Söğütönü Mahallesi 1590'ıncı Sokak'taki TOKİ Konutları'nda meydana geldi. Alınan bilgilere göre bir suçtan dolayı Eskişehir Açık Cezaevi'nde kalan hükümlü Ömer Güneş, izinli olarak cezaevinden çıktı. Geçen Pazartesi günü dönmesi gereken Ömer Güneş cezaevine gitmeyerek bir arkadaşının evinde saklandı. Güneş, kaldığı apartmana hakkında yakalama kararı bulunan başka bir kişiyi aramak için gelen Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi İnfaz Bürosu ekiplerini görünce telaşa kapıldı. Polislerin kendisini yakalamak için geldiğini sanan Güneş, yatak çarşaflarını birbirine bağlayarak 4 katlı apartmanın 3'üncü kat penceresinden aşağıya inip kaçmaya çalıştı. Ömer Güneş tuttuğu çarşaftan eli kayınca bir anda kendini yerde buldu.

Olayı gören vatandaşlar apartmana başka bir kişiyi yakalamaya gelen infaz bürosu ekiplerine durumu bildirdi. Ekipler apartmanın yan tarafından çarşafla inmek isterken düşüp yaralanan Ömer Güneş'in tedavisi için ambulans çağırdı. Düşme sonucunda kafasından ve çeşitli yerlerinden yaralanan Güneş,112 ambulansıyla kaldırıldığı Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı, olayla ilgili soruşturma sürüyor.