Eskigediz'de Peyzaj ve Kilitli Parke Taşı Çalışmaları

Eskigediz'de Peyzaj ve Kilitli Parke Taşı Çalışmaları

Eskigediz'de Peyzaj ve Kilitli Parke Taşı Çalışmaları
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yaşam

Kütahya’nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz Beldesi’nde tarihi Gediz evlerinin bulunduğu caddeler, tarihi su kemeri ve binlerce yıllık tarihi kalıntılara giden yolda bakım, onarım ve kilitli parke çalışmaları devam ediyor.

Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Eskigediz Beldesi'nde tarihi Gediz evlerinin bulunduğu caddeler, tarihi su kemeri ve binlerce yıllık tarihi kalıntılara giden yolda bakım, onarım ve kilitli parke çalışmaları devam ediyor.

Binlerce yıllık tarihe sahip beldenin bölge turizmine kazandırılması için çalışmalara devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ercan Şimşek, "Binlerce yıllık tarihi kalıntıları olan şirin Beldemizde peyzaj çalışmalarına ve kilitli parke taşı döşeme çalışmalarına devam ediyoruz. Bu kapsamda tarihi su kemeri ve Lydia, Pers, Helen, Roma, Bizans, Germiyanoğulları ve Osmanlı uygarlıklarının izinin taşıyan bölgeye çıkan yolun düzenlemelerini tamamladık. Ayrıca Eskigediz evlerimizin bulunduğu ara sokakların yol tamiratı ve kilitli parke taşı döşeme işinde de sona geldik. Amacımız Eskigediz Beldemizi Kütahya turizminde söz sahibi yapmak olacak" diye konuştu.(YD-EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title