Eşini zincirle bağlayıp, kerpetenle tırnaklarını çeken caninin 34 yıl hapsi istendi

Eşini zincirle bağlayıp, kerpetenle tırnaklarını çeken caninin 34 yıl hapsi istendi

24.11.2020 14:30 | Son Güncelleme: 24.11.2020 16:11

Şanlıurfa'da dini nikahlı eşini evin çatısındaki barakada günlerce zincirle bağlayıp, kerpetenle tırnaklarını çekerek şiddet uygulayan şahıs hakkında 34 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Kadının, kısa süre önce evi terk ettiği; sanığın 40 günlük bebeklerini kendisine günlerce göstermemesi üzerine evine döndüğü belirtildi.

Akşemsettin Mahallesi'nde Suriye uyruklu İlyas Arık, dini nikahlı eşi Mırvet N'ye günlerce şiddet uyguladı. Çatıya kurulan barakada elleri zincirle bağlanan, sopayla dövülüp, kerpetenle tırnakları çekilen Mırvet N. 7 Ekim günü kurtarıldı. Gözaltına alınan İlyas Arık ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

40 GÜNLÜK BEBEĞİNİ GÖSTERMEYİNCE EVE DÖNMEK ZORUNDA KALMIŞ

İlyas Arık, hakkında hazırlanan iddianame Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Tutuklu Arık'ın 34 yıla kadar hapsi istenen iddianamede, şiddet sırasında kullanılan zincir, tornavida, pense, anahtar ve sopalar silah olarak kabul edildi. Hazırlanan iddianamede, müşteki kadının olaydan 15 gün önce birlikte yaşadığı kişinin kendisini darp ettiği gerekçesiyle iş arkadaşının evine giderek orada kalmaya başladığı, sanığın 40 günlük bebeklerini kendisine günlerce göstermemesi üzerine evine döndüğü belirtildi.

Eşini zincirle bağlayıp, kerpetenle tırnaklarını çeken caninin 34 yıl hapsi istendi

İŞKENCEYİ TELEFONLA İZLETMİŞ

İddianamede, İlyas Arık'ın şiddet uyguladığı Mırvet N.'nin ayrıldığı sırada yanına sığındığı iş arkadaşını ve patronunu cep telefonuyla görüntülü arayarak, "Bakın ben bu kadını dövüp ne hale getirdim" dediği de yer aldı. İddianamede ayrıca, tanık olarak dinlenen kadın ve patronun telefonun ekran görüntüsünü alıp polise ihbarda bulunduğu kaydedildi. İhbar edildiğini anlayan İlyas Arık'ın polis ekipleri eve gelmeden darbettiği kadını zincirlerini sökerek sokağa attığı ve kaçtığına da iddianamede yer verildi.

Eşini zincirle bağlayıp, kerpetenle tırnaklarını çeken caninin 34 yıl hapsi istendi

ÇOK SAYIDA KEMİĞİNDE KIRIK TESPİT EDİLDİ

İddianamede, Suriye uyruklu kadının vücudundaki darp izlerinin yaşamını tehlikeye sokacak derecede olduğu, basit tıbbi müdahalelerle tedavi edilemeyeceği ve müştekinin çok sayıda kemiğinin kırık olduğu belirtildi.

DEVLET KORUMASINA ALINDILAR

Bu arada, hastanede tedavisi tamamlanan Mırvet N. ile kız bebeği, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından korumaya alındı.

Eşini zincirle bağlayıp, kerpetenle tırnaklarını çeken caninin 34 yıl hapsi istendi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ali LEYLAK

Haber Yorumları (34)
SAHİNE CVP: sahin bu ne bicim adalet 34 yıl yazmısın sen onun 34 yıl yatacagınımı sanıyorsun burası turkıye 80 milyonun gözü onunde sarhos halde araba kullanıp polis memurunu sehit eden ünlü birinin oğlu (maalesef hakettiği kufuru yazamıyorum) 5 ay hapis yatıp cıktı adalet sıfır yani bu ülkede ve maalesef buradada yasamak zorundayız
SAHİN: Bu ne biçim adalet 34 yıl aynısı size yapılsa cezası bumu olur
ERKAN: Suriyelilerin acil olarak gönderilmesi gerekiyor. Her yerde problem çıkarıyorlar, egitim seviyesi diplerde bir toplum
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title