Esenler'in Kültür Kalelerini Tanıdılar
Advertisement

Esenler'in Kültür Kalelerini Tanıdılar

13.12.2013 12:15 | Son Güncelleme: 13.12.2013 12:15
Esenler'in Kültür Kalelerini Tanıdılar

Esenler Belediyesi, ilçede eğitim gören yüzlerce lise öğrencisi belediyenin hizmete açtığı kütüphaneleri tanıttı.

Esenler Belediyesi, ilçede eğitim gören yüzlerce lise öğrencisi belediyenin hizmete açtığı kütüphaneleri tanıttı. 2 hafta süren programla öğrenciler, ilçenin kültür kalelerini yakından tanıma imkânı buldu.

Esenler Belediyesi Kütüphaneler Müdürlüğü, ilçede eğitim gören lise öğrencilerine belediyenin hizmete açtığı kütüphaneleri tanıttı. Esenlerli öğrencilere kütüphane alışkanlığını kazandırmak ve onları sosyal ve kültürel hayatın içine çekmek amacıyla yapılan Kütüphane Tanıtım Programları öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. 2 hafta boyunca hafta içi her gün süren programla farklı okullardan öğrenciler, aynı gün içinde önce Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi'ni, ardından Esenler Belediyesi Bilgi Parkı Halk Kütüphanesi'ni ve son olarak Sabri Ülker Gençlik Merkezi'ni gezdi.

Gezi programına ilk hafta, İbrahim Turhan Lisesi, Esenler Ticaret Meslek Lisesi, Atışalanı Anadolu Lisesi, Esenler Endüstri Meslek Lisesi ve Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi, ikinci hafta ise Esenler Kız Teknik Ve Meslek Lisesi, Akşemsettin İmam Hatip Lisesi ve Esenler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri katıldı.

BİR BİR GEZDİLER

Program kapsamında belediyenin servis araçlarıyla öğretmenleri eşliğinde okullarından alınan öğrenciler, önce Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi'ni gezdi. Türkiye'deki 250 yayınevinden yaklaşık 13 bin e-kitabın bulunduğu Dijital Kütüphane'yi daha yakından tanıma fırsatı yakalayan öğrenciler, dijital ortamda kitaplarını okuyup keyifli dakikalar geçirdi. Dijital Kütüphane'nin ardından içinde yaklaşık 13 bin kitabın bulunduğu Esenler Belediyesi Bilgi Parkı Halk Kütüphanesi'ni gezerek raflardaki kitapları inceleyen öğrenciler, son olarak Sabri Ülker Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti. Bilişim, ebru ve müzik atölyeleri gibi gençlere yönelik çok sayıda sınıfın bulunduğu Sabri Ülker Gençlik Merkezi'nde verilen eğitimler ve merkezin işleyişi hakkında yetkililerden bilgi alan öğrencilere, belediyece çeşitli ikramlarda da bulunuldu.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title