Esed rejiminden güldüren çıkış: Hatay'ı Türkiye'den alacağız - Haberler
Haberi Paylaş

Esed rejiminden güldüren çıkış: Hatay'ı Türkiye'den alacağız

Haberler.com - Haberler | Dünya

Mısır'ın askeri desteğini alan Esed rejiminden Hatay konusunda güldüren bir açıklama geldi. Esed'e destek veren İmam Mehdi Tugayı'nın komutanı Tuğgeneral Firas Drouf, "Hedefimiz Türk ordusunu kuşatmak. Mısır ordusu ile birlikte İdlib'i ve Hatay'ı kurtaracağız" dedi.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'in "Hatay'ı geri alacağız" şeklindeki güldüren çıkışının ardından benzer bir açıklamada Esed rejimine destek veren İmam Mehdi Tugayı komutanı Firas Drouf'tan geldi. Mısır askerlerinin İdlib'de Türk ordusuna yakın bir yerde konuşlandığını belirten Drouf, Hatay'ı Türkiye'den alacaklarını söyledi.

GÜLDÜREN HATAY ÇIKIŞI

Drouf, "Mısır askerleri güney İdlib'de Türk ordusuna yakın bir yerde konuşlandı. Mısır savaş uçaklarının hedefleri vurması için de hava üssü kurma niyetindeyiz. Hedefimiz Türk ordusunu kuşatmak. Mısır ordusu ile birlikte İdlib'i ve Hatay'ı kurtaracağız" dedi.

SURİYE DIŞİŞLERİ BAKANI DA HATAY'I HEDEF GÖSTERMİŞTİ

Öte yandan Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim de, 2018 yılında yaptığı bir açıklamada, Hatay'ı kastederek "Burası bizim toprağımız, onlara rağmen oraya geri döneceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (208)
İlkay 50:Türkiyeden alsan alsan vucuduna giren mermi çekirdeğini alırsın oda bizde bol miktarda var sadece size değil türk düşmanı tüm milletlere. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Yürü ulen:Sen birşey alacaksın ama çıkaramadık ?????? sen daha iyi bilirsin ne alacağını esat Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Hakan:İsraili savaşta yenemeyen arap ülkeleri Türkiye’yi yeneceğini düşünmesi harbiden komik. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Tüm 208 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title