Erzincanlı Vatandaşlar Kedi Vahşetini Kınadı

Erzincanlı Vatandaşlar Kedi Vahşetini Kınadı

Erzincanlı vatandaşlar kedi vahşetini kınadıERZİNCAN - Erzincan'da yaşanan kedi vahşeti, Erzincanlı vatandaşları derinden üzdü.

Erzincanlı vatandaşlar kedi vahşetini kınadı

ERZİNCAN - Erzincan'da yaşanan kedi vahşeti, Erzincanlı vatandaşları derinden üzdü. Erzincanlılar hem sosyal medyada hem de çeşitli platformlarda hadiseyi kınayarak olayın failine gerekli cezaların verilmesini isterken, akıllara birkaç gün önce boş havuza düşen ve kurtarılmayı bekleyen tavşana özel ilgi ve sevgi gösteren gazetecinin örnek davranışı geldi.
Erzincan'daki kedi vahşetinden birkaç gün önce boş havuza düşen ve kurtarılmayı bekleyen tavşana özel ilgi ve sevgi gösteren Gazeteci Yazar Halil İbrahim Özdemir'in davranışı, Erzincanlıların hayvanlara olan sevgisinin bir göstergesi oldu. Erzincan'da uzun yıllar gazetecilik ve yazarlık yapan Halil İbrahim Özdemir (61), Üzümlü'deki bağ evine gidince tarımsal sulama için kullandığı 2.5 metre derinliğindeki havuzun içerisinde yaban tavşanı ile karşılaştı. Bir süre önce boş havuza düştüğü tahmin edilen tavşanı yakalamak için uzun süre uğraşan Özdemir, kovalamaca ardından tavşanı yakaladı. Yakaladığı tavşana özel bir ilgi ve sevgi ile yaklaşan Özdemir, korku içinde olan tavşanı öperek doğaya saldı.
Bu olaydan henüz birkaç gün geçmişken Erzincan'da kediye yapılan işkence vatandaşları üzdü. Er olduğu anlaşılan T.H. orduevi önünde kediye önce yumrukladı, ardından tekmeleyerek öldürdü. Kedi vahşeti ile tekrar gündeme gelen Erzincan halkı, olayı kınadı. Erzincanlılar Gazeteci Özdemir'in davranışının Erzincanlıların gerçek kimliğini ortaya çıkardığını söyledi.
Gülsüm A. isimli bir vatandaş "Erzincan'ın bu olaylarla anılması hepimizi derinden üzmüştür. Adı üstünde Erzincan candır ve bütün canlara değer verir" dedi.
Esnaf Fecri Aydın ise "Erzincan'da meydana gelen olay bizi derinden üzdü. Biz hayvanseverler olarak böyle şeylere karşıyız ve bu tür olayları da kınıyoruz" diyerek tepkisini dile getirdi.

Kaynak: İHA