Haberler

Ermeni Tehcirinin Tarihsel ve Hukuksal Boyutları Konferansı

IHAAW113411-GEN/24-04-2015 - ERMENİ TEHCİRİNİN TARİHSEL VE HUKUKSAL BOYUTLARI KONFERANSI - TÜRKİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ ASKER DEMİRHAN: - “ORTADA BİR SOYKIRIM YOK. O NEDENLE BU İFADEYE KATILMIYOR VE KINIYORUZ" - AVRASYA İNCELEMELERİ MERKEZİ ONURSAL BAŞKANI BÜYÜKELÇİ ÖMER ENGİN LÜTEM: - "BU SAVAŞIN HAKEMİ DIŞARIDAN BAKILDIĞI ZAMAN KAMUOYU. ÖZELLİKLE YABANCI ÜLKELERDEKİ KAMUOYU. O KAMUOYU ERMENİLER LEHİNE KARAR VERDİ.

IHAAW113411-GEN/24-04-2015

- ERMENİ TEHCİRİNİN TARİHSEL VE HUKUKSAL BOYUTLARI KONFERANSI

- TÜRKİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ ASKER DEMİRHAN:

- "ORTADA BİR SOYKIRIM YOK. O NEDENLE BU İFADEYE KATILMIYOR VE KINIYORUZ"

- AVRASYA İNCELEMELERİ MERKEZİ ONURSAL BAŞKANI BÜYÜKELÇİ ÖMER ENGİN LÜTEM:

- "BU SAVAŞIN HAKEMİ DIŞARIDAN BAKILDIĞI ZAMAN KAMUOYU. ÖZELLİKLE YABANCI ÜLKELERDEKİ KAMUOYU. O KAMUOYU ERMENİLER LEHİNE KARAR VERDİ. BUNU BİLMEMİZ LAZIM. BU DAVANIN KAYBEDİLDİĞİ ANLAMINA GELMEZ"

PELİN ÜZEK

ANKARA (İHA) - Kırıkkaleli İşadamları ve Yöneticiler Derneği (TÜRKİAD), "Ermeni Tehcirinin Tarihsel ve Hukuksal Boyutları" konulu konferans düzenledi.

TÜRKİAD Mülkiyeliler Birliği'nde "Ermeni Tehcirinin Tarihsel ve Hukuksal Boyutları" konulu konferans düzenlendi. TÜRKİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Asker Demirhan, konferansla milli dayanışmanın bir örneğinin sergilendiğini belirterek, "Karanlığı aydınlatmak için bir mum yakıyoruz bugün. Birileri Ermeni soykırımı iddiasında, bizim bildiğimiz de bir Ermeni tehciri var. Türkiye Cumhuriyeti'nin mirasçısı olduğu Osmanlı Devleti'nin aldığı bir kararla yapılan bir zorunlu göç uygulaması. Biz aydınlıktan korkmuyoruz. Gerçek neyse yüzleşmeye hazırız. Bu anlamda kamuoyunu aydınlatmak istiyoruz" diye konuştu.

"ORTADA BİR SOYKIRIM YOK"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 1915 olayları için 'soykırım' ifadesini kullanmasıyla ilgili ise Demirhan, "Ortada bir soykırım yok. Bir soykırımdan söz edilecekse Osmanlı İmparatorluğu'nun gerilemesine bağlı bir Türk ve Müslüman soykırımından söz edilebilir. Bu bir devlet politikası değil bildiğimiz kadarıyla. O nedenle bu ifadeye katılmıyor ve kınıyoruz" dedi.

"HEDEFTE OLAN TÜRKİYE VE TÜRKLERDİR"

Avrasya İncelemeleri Merkezi Onursal Başkanı Büyükelçi Ömer Engin Lütem ise, Ermeni konusunda Türkiye'de toplantıların daha az yapıldığını ifade ederek, bu konudaki bilimsel çalışmalarda da eskisine nazaran ağırlaşma olduğunu gördüklerini kaydetti. Dünyada Ermeniler'in olduğu her ülkede toplantıların yapıldığını ve bunların çok daha kalabalık olduğunu söyleyen Lütem, "Burada tabi hedefte olan Türkiye ve Türkler'dir. Bu toplantılar tehcirin 100. yılı, onların deyimiyle 'soykırımın yüzüncü yılını' anmak için yapılmaktadır. Sonuç olarak bir nefret söylemi gerçekleştirilmektedir. Türkiye'de ise son yıllarda bir ağırlaşma var" şeklinde konuştu.

"ERMENİ SORUNUNA UZAKTAN BAKTIĞINIZDA BU BİR PROPAGANDA SAVAŞI GİBİ GÖRÜNÜYOR"

Lütem, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ermeni sorununa uzaktan baktığınızda bu bir propaganda savaşı gibi görünüyor. Onların bir soykırım tezi var. Biz aksini söylüyoruz. Peki bu savaşın bir hakemi var mı? Bu savaşın hakemi dışarıdan bakıldığı zaman kamuoyu. Özellikle yabancı ülkelerdeki kamuoyu. O kamuoyu Ermeniler lehine karar verdi. Bunu bilmemiz lazım. Bu davanın kaybedildiği anlamına gelmez. Propaganda tek başına fazla bir şey ifade etmez. Siz kalkıp da Türkiye'den toprak isterseniz ancak gülünç olur. Talebi destekleyen propaganda var. O propaganda galip gelmiş ama talepler anlamsız olduğu için propaganda da anlamsızlaşıyor."

"ERMENİ MESELESİNİN ERMENİ MESELESİ DIŞINDA BİRÇOK YÖNÜ VAR VE ASLINDA BU YÖN GALİP GELMEKTEDİR"

Almanya'nın Katolik kilisesinin yapmış olduğu baskı üzerine tasarıya katılma kararı aldığını iddia eden Lütem, "Ermeni meselesinin Ermeni meselesi dışında birçok yönü var ve aslında bu yön galip gelmektedir. Konu 'soykırım mıdır, değil midir'e indirgendiği için bizim de soykırım olmadığını ispat etmemiz lazım. Bu ispat çoktan yapıldı. Bir şeyi ispat etmeniz yetmez. Kamuoyuna onu taşıyabilmeniz lazım. Bu kamuoyu iç kamuoyu değil, bu kamuoyu dış kamuoyu. Türkiye bu hususta bir hayli beceriksiz, özellikle dış ilkeler söz konusu olduğunda. Eğer birlik beraberliğimizi muhafaza edersek bundan bir şey olmaz, biraz canımız sıkılır ama Türkiye bundan bir zarar görmez" değerlendirmesinde bulundu.

(PLN-CC-Y)

24.04.2015 12: 23: 39 TSI

NNNN - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ali Asker Demirhan Avrasya Politika Güncel Haberler

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Bakmadan Geçme

1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları!
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title