Erdoğan-Davutoğlu Görüştü, Bakanlar 1 Saat 20 Dakika Bekledi
Haberler » Güncel » Erdoğan-Davutoğlu Görüştü, Bakanlar 1 Saat 20 Dakika Bekledi - Haber

Erdoğan-Davutoğlu Görüştü, Bakanlar 1 Saat 20 Dakika Bekledi

Dün saat 11'de başlaması öngörülen Bakanlar Kurulu Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi nedeniyle 1 saat 20 dakika geç başladı. Salona erken gelen Bakanlar beklemek zorunda kaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki ilk toplantısı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, 8 saat 35 dakika sürdü. Toplantının saat 11.00'de başlayacağının önceden bildirildiğini hatırlatan Arınç, toplantı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun baş başa bir görüşme gerçekleştirdiğini açıkladı. Toplantının bu yüzden 12.20'de başladığını belirtti.

TARİHE GEÇTİ

Erdoğan başkanlığındaki ilk Bakanlar Kurulu toplantısı, dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşti. Toplantıda masanın başına tek başına oturan Erdoğan'ın sağında Başbakan Ahmet Davutoğlu, solunda ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yer aldı.

80 DAKİKALIK GEÇİKME

Cumhurbaşkanlığı Sarayı MGK Salonu'nda yapılan toplantıya bakanlar 10.45'te gelmeye başladı. 11.00'de başlaması öngörülen toplantı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Erdoğan'ın başbaşa görüşmesi uzayınca 12.20'de başladı.

GÜZ VE SEZER'DEN SONRA BİR İLK

15 yıl aradan sonra ilk kez cumhurbaşkanı başkanlığında yapılan toplantıya daha önce Cumhurbaşkanı Turgut Özal 7, Kenan Evren 4, Cumhurbaşkanları Cemal Gürsel, Fahri Korutürk ve Süleyman Demirel 2'şer kez başkanlık etmişti. Cumhurbaşkanları Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül hiç başkanlık etmedi.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Videosu

: Erdoğan-Davutoğlu Görüştü, Bakanlar 1 Saat 20 Dakika Bekledi

Manşet

Haberler