Erciş'te Karla Mücadeleye Araç Takviyesi

Erciş'te Karla Mücadeleye Araç Takviyesi

Van İl Özel İdaresi Tarafından Erciş İlçe Özel İdaresi Köye Yönelik Hizmet Birimi'ne Yeni Bir İş Makinesi Tahsis Edildi.

Erciş'te Karla Mücadeleye Araç Takviyesi

Van İl Özel İdaresi tarafından Erciş İlçe Özel İdaresi Köye Yönelik Hizmet Birimi'ne yeni bir iş makinesi tahsis edildi.

Kar yağışının etkili olduğu ilçede kapalı bulanan köy yollarının açılmasında kullanılacak rotatif (kar savurma aracı) İlçe Kaymakamı Ferhat Kurtoğlu'nun katıldığı bir törenle Gökkoğlan gurup köy yolunda denendi. Rotatif aracının asfalt olan köy yollarında hizmet vereceği bildiren Kaymakam Ferhat Kurtoğlu, Van İl Özel İdaresi bünyesinde çalıştırılmak üzere satın alınan iş makinelerinden bir tanesinin Erciş'e tahsis edildiğini söyledi. Önemli olan vatandaşları kar yağışının olumsuz etkisinden kurtarmak ve bu olumsuz etkileri vatandaşlara yaşatmamak olduğunu anlatan Kurtoğlu, "Gerek karla mücadelede, gerekse kötü hava koşullarında geçmişte olduğu gibi bugün de İlçe Özel İdaresi başarılı olmuştur. İki gün önce ilçemizde etkili olan kar yağışı sebebiyle, köylerimizin tamamına yakınının ulaşımı kapanmıştı. Ancak, etkin mücadele ile bugün itibariyle tüm yollarımızı ulaşıma açmış olacağız.Yeni iş makinesi yoğun kar yağışı olan bölgelerimizde asfalt yollarımızda kullanılacak. Katkılarından ötürü Valimiz Özdemir Çakacak ile Van İl Özel İdaresi Müdürlüğü yetkilerine ilçe halkı adına teşekkür ediyorum" dedi.

(NÇ-MET-Y)

02.02.2008 13:22 TSİ