12 yaşındaki engelli öğrenciye akıl almaz işkence! Kamera kayıtları da ortaya çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

12 yaşındaki engelli öğrenciye akıl almaz işkence! Kamera kayıtları da ortaya çıktı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Aydın'ın Sultanhisar ilçesindeki bir bakım ve rehabilitasyon merkezinde görevli Aslı Gümüş'ün 12 yaşındaki engelli öğrenciye şiddet uyguladığı iddiasıyla tutuklanmasına neden olan görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, Gümüş'ün kendisini çimdikleyen engelli öğrencinin yüzüne ayağı ile vurup, kollarından tutarak üzerine bastırması ve odanın ortasına sürüklemesi yer alıyor.

Aydın'ın Sultanhisar ilçesindeki bir bakım ve rehabilitasyon merkezinde bakım görevlisi olarak çalışan Aslı Gümüş'ün, 14 Eylül'de yurtta kalan 12 yaşındaki engelli erkek öğrenciye şiddet uyguladığı iddia edildi.

Şikayet üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün incelemeleri sonucu güvenlik kameralarından Aslı Gümüş'ün öğrenciye şiddet uyguladığı tespit edildi. Gümüş hakkında idari soruşturma başlatılırken, savcılığa da suç duyurusunda bulunuldu. Gümüş'ün daha önce de aynı kurumda başka bir öğrenciye şiddet uyguladığı da öne sürüldü. Gözaltına alınan ve polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gümüş, mahkemece tutuklandı.

DARP İDDİASINI REDDETTİ

Gümüş'ün, ifadesinde engelli çocuğu darp etmediğini, kimseye zarar vermemesi için kollarından ve bacaklarından tutup kaldırmaya çalıştığını, kalkmayınca da odanın ortasına doğru sürüklediğini, engelli çocuğun yüzündeki çiziklerin de bu sırada olmuş olabileceğini söylediği ileri sürüldü.

O ANLAR KAMERADA

Gümüş'ün engelli çocuğa şiddet görüntülerine DHA ulaştı. Görüntülerde Gümüş'ün, odanın kapısında sandalyede otururken yanında yerde yatan engelli bir çocuğun bacağını çimdiklemesi üzerine sinirlenip, yüzüne ayağı ile vurduğu, ardından kollarından tutup üzerine bastırdığı görüldü. Gümüş'ün, engelli çocuğu tek kolundan odanın ortasına kadar sürüklediği, bir şeyler konuştuktan sonra kalkıp tekrar sandalyesine oturduğu da görüntülerde yer aldı.

12 yaşındaki engelli öğrenciye akıl almaz işkence! Kamera kayıtları da ortaya çıktı
Demirören Haber Ajansı / Tolga Tahçı - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
Yorumlar (5)
bekir yapici:ben almanyada yasli bakiciligi üzerine egitim alirken uygulamali egitim seviyesine geldigimde bu meslegin benim yapima uygun olmadigini kuvvet sevgi sinir ve sabir isteyen bir meslek oldugunu gördüm ve biraktim bir fabrikaya isci olarak girdim simdi emekliyim o yüzden insan mutlu ve istekli olarak gerektigi gibi isini yapmasi icin karakter ve kapasitesine uygun olan meslegi veya isi secmeli sen sinirine kendine hakim olamiyorsan vicdan tasimiyorsan engelli okulunda ne isin var.
Fakır:kameranın olmadığı yerlerde kimbilir ne zalimlikler yaşanıyor da kimsenin ruhu duymuyor
Nur Gungor:SANA O TATTIĞIN KOĞUŞDA NELER NELER YAPACAKLAR SEN GÖRRRRRRR ....BU NEKİ
500
title