Serbest bırakılan amirallerden adliye çıkışı ilk açıklama: Tam bir iletişim kazası

Serbest bırakılan amirallerden adliye çıkışı ilk açıklama: Tam bir iletişim kazası

Anadolu Ajansı / Mesut Tankulu - Haberler | Güncel

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin soruşturmasında, gözaltına alınan tüm amiraller serbest bırakıldı. Şüphelilerden emekli Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz, adliye çıkışında basın mensuplarına "Bu kadar basit bir basın açıklamasından bu aşamaya gelmek de tam anlamıyla bir iletişim kazası." dedi.

Geçtiğimiz günlerde 104 emekli amiralin bir bildiri yayımlaması, darbe iması bulunduğu iddiası nedeniyle siyasi isimlerden tepki görmüş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçmişti. 14 emekli amiralin gözaltına alınmasının ardından dün gece yeni bir gelişme yaşandı.

Serbest bırakılan amirallerden adliye çıkışı ilk açıklama: Tam bir iletişim kazası

GÖZALTINA ALINAN AMİRALLER SERBEST

Savcılığın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdiği şüpheliler Alaettin Sevim, Atilla Kezek, Atilla Kıyat, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Mustafa Özbey, Ramazan Cem Gürdeniz, Turgay Erdağ, Türker Ertürk, Ali Sadi Ünsal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Engin Baykal ve Nadir Hakan Eraydın hakkında da hakimlikçe yurt dışına ve il dışına çıkış yasağı adli kontrol şartı uygulandı.

Serbest bırakılan amirallerden adliye çıkışı ilk açıklama: Tam bir iletişim kazası

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 104 emekli amiralin bildirisine ilişkin soruşturmasında, tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen emekli Tuğamiral Ergun Mengi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcılarına ifade veren şüphelilerden emekli Tuğamiral Mengi, "devletin güvenliğine veya Anayasal düzene karşı suç işlemek için anlaşma" suçundan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliğince sorgulanan Mengi, yurt dışına ve il dışına çıkış yasağı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mengi hakkındaki kararla 14 şüphelinin tamamı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış oldu.

"TAM ANLAMIYLA BİR İLETİŞİM KAZASI"

Adli kontrolle serbest bırakılan şüphelilerden emekli Tümamiral Ramazan Cem Gürdeniz, adliye çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Haklı tarafta, doğru tarafta olmak bunlar önemli. Bu kadar basit bir basın açıklamasından bu aşamaya gelmek de tam anlamıyla bir iletişim kazası. Ama bu kazanın nedenini bizde aramayın. Metin çünkü çok net, iyi niyetle hazırlanmış bir metin ama bu... Yine de hukuk sistemine, adalet sistemine ve polis teşkilatına kendi adıma teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Serbest bırakılan amirallerden adliye çıkışı ilk açıklama: Tam bir iletişim kazası

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mesut Tankulu

Haber Yorumları (7)
HASAN AKDEMİR: Sayın Cem Gürdeniz'in ilk isminin Ramazan olduğunu da bu vesileyle öğrenmiş oldum. Bir eylemin sonucuna bakılarak genelde kime hizmet ettiği konusunda yoruma gidilebilir. Amirallere Atlantikötesinin hizmetçileri demeden önce, savundukları şeyleri neden Putin'in sayın cumhurbaşkanımıza hatırlattığını bir kez düşünmek lazım.
EMRAH TOSUNOGLU: Size tek kelime Türkiye tek bir kişinin degil 85 milyonun ülkesidir ve bu ülkenin hakkını hukugunu dogrusunu yanlışını söylemek veya savunmak 85 milyon kişinin her bir ferdinin bu toprakların üzerinde yaşayan herkezin hakkıdır bu böyle biline
OMER TURAN: madalya verilmeli bu askerlere.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title