Elmalı Myo'dan Doğa ve Kültür Turizmi Hamlesi - Haberler
Haberi Paylaş

Elmalı Myo'dan Doğa ve Kültür Turizmi Hamlesi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Elmalı Myo'dan Doğa ve Kültür Turizmi Hamlesi

ANTALYA(İHA) Akdeniz Üniversitesine bağlı Elmalı Meslek Yüksek Okulu, Alman Dağcılık Birliği (DAV)'nin Summit Club aracılığıyla Dünya çapında yürüttüğü Doğa ve Kültür Turizmi etkinliklerine dâhil oldu.

ANTALYA(İHA) Akdeniz Üniversitesine bağlı Elmalı Meslek Yüksek Okulu, Alman Dağcılık Birliği (DAV)'nin Summit Club aracılığıyla Dünya çapında yürüttüğü Doğa ve Kültür Turizmi etkinliklerine dahil oldu.

Faaliyetler ile ilgili projenin Elmalı'da yapılacak kısmına Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu da katılıyor. Öğretim Görevlisi Hadi İstanbullu ve Trail Travel Danışmanı Turizmci Dr. Yusuf Örnek'in büyük gayretler ile DAV'ın Summit Club 2013-2014 kataloğuna dahil ettirdikleri Elmalı'ya organizasyon öncesi bir keşif gezisi düzenlendi. Yapılan gezinin Elmalı'daki kısmına Elmalı MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Halil Demir de katıldı.

Trail Travel Danışmanı Turizmci Dr. Yusuf Örnek yaptığı açıklamada, "Summit Club 2013-2014 kataloğuna Elmalı'yı dahil ettirdik. Çünkü tarihin mükemmel izlerini taşıyan bu ilçenin böyle büyük bir organizasyondan faydalanmasını istiyoruz. Alman Dağcılık Birliği (DAV)'ın bir milyonun üzerinde üyesi bulunmaktadır. Kafileler halinde buraya gelmek isteyen üyelerimize Elmalı'nın doğasını ve kültürel özelliklerini göstereceğiz. Elmalı'dan Gökbük'e kadar uzanan bu etkinlik aynı zamanda Alman basınına da taşınacak ve buranın tanınırlığı artacaktır. Gezilip görülecek yerler için bir rota çıkarmaya gelen ekip içerisinde Summit Club Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Chwaszcza başta olmak üzere Almanya'nın önemli basın kuruluşlarının temsilcileri de bulunuyor."

Hadi İstanbullu ise AÜ Elmalı MYO öğrencilerinin bu projede yer alarak Almanya'dan gelen gençlerle birlikte dostluk ve işbirliğinin oluşmasına katkı koyacaklarını söyledi. - ANTALYA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title