Eliaçık: Türkülü Kadınlı Cami Yapacağım
Haberler » Güncel » Eliaçık: Türkülü Kadınlı Cami Yapacağım - Haber

Eliaçık: Türkülü Kadınlı Cami Yapacağım

İhsan Eliaçık, "Cemevi ve cami karışımı bir projem var. İçinde namaz da kılınacak, türkü de söylenecek, kadınlar da girebilecek" dedi.

Eliaçık: Türkülü Kadınlı Cami Yapacağım

Gezi Parkı olaylarındaki çıkışıyla gündem oluşturan Antikapitalist Müslümanlar grubunun lideri , TV'de yayınlanan programında yine tartışma yaratacak sözler söyledi. Programda mevcut cami sistemini eleştiren Eliaçık, hayalindeki camii projesini anlattı.

"CAMİDE ŞARKI DA OLACAK TÜRKÜ DE"

Şu anki camileri 'saltanat camii' olarak nitelendiren Eliaçık, bu camilerde halkın sözünün geçmediğini ileri sürdü. Eliaçık, "Sanatgah" cami projesini anlattı. İşte Eliaçık'ın o sözleri, "Benim "Sanatgah" projem var. Bu Diyanet, şu İstanbul'daki camilerden bir tanesini bana versin, 3 ay içerisinde sanatgah neymiş, Pegamber'in mescidi nasıl olurmuş göstereceğim. 3 ay içerisinde o caminin adını değiştireceğiz, "Sanatgah" koyacağız."

"ŞENLİK OLACAK KADINLAR OLACAK HER ŞEY OLACAK"

Cemevi ve cami karışımı bir yer olacak burası. Her şey olacak yani; şenlik de olacak, cıvıltı olacak, insan olacak, kadınlar olacak... Namaz da kılınacak, türkü de söylenecek... İmamlık ve müezzinlik kalkacak.'

Kaynak: Haberler.Com

Manşet

Haberler