El Cezire Haberleri

El Cezire haber, El Cezire son dakika haberleri ve gelişmeleri.

El Cezire - 23.09.2021
Tunus'ta Cumhurbaşkanı'nın yetkilerini genişleten kararlarına siyasetten tepki
Tunus Meclisi'nde üçüncü parti konumundaki Demokratik Akım'ın kurucusu ancak sonradan siyaseti bırakan Muhammed Abu, El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada, ülkede yolsuzluğa bulaşmamış muhalefetten Said'e yönelik pozisyonunu netleştirmesini talep ederek Cumhurbaşkanı'nın son kararlarıyla meşruiyetini yitirdiğini belirtti.
El Cezire - 08.09.2021
90 yaşındaki Hacı lakaplı Hristiyan'ı Butrus, Suriye'den başka yerde yaşamak istemiyor (3)
AHMET KARAAHMET/BURAK KARACAOĞLU- Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib il merkezinde tek başına yaşayan 90 yaşındaki Hacı lakaplı Hristiyan Mişel Butrus, doğup büyüdüğü ülkesinden başka yerde yaşamak istemediğini söyledi.
El Cezire - 06.09.2021
Haşdi Şabi komutanı Irak'taki bombalı saldırıda hayatını kaybetti
Haşdi Şabinin önemli komutanlarından Asıf Hasan Kerim, Irak'ın Babil kentinde aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu öldü.
El Cezire - 04.08.2021
Gazze'de 5 takımın yarışacağı ampute futbol turnuvasının ilk maçı oynandı
Gazze Şeridi'nde Filistin Ampute Futbol Federasyonunun düzenlediği ve 5 takımın mücadele edeceği ampute futbol turnuvası başladı.
El Cezire - 26.07.2021
Sudan'da aşırı yağışlar sonucu 115 ev yıkıldı
Sudan'ın orta kesimindeki El Cezire eyaletinde etkili olan aşırı yağışlar nedeniyle 115 ev yıkıldı.
El Cezire - 26.07.2021
Tunus'ta Nahda Hareketi Lideri Gannuşi, Cumhurbaşkanı'nın kararları karşısında "halkı barışçıl mücadeleye" çağırdı
El Cezire televizyonuna değerlendirmede bulunan Tunus Meclisindeki en büyük partinin lideri Gannuşi, cumhurbaşkanının aldığı kararların yasal bir dayanağı olmadığını ve bir darbe niteliği taşıdığını belirterek, "Cumhurbaşkanını bu kararları geri almaya çağırıyoruz çünkü bu kararlar halkı karanlığa sürüklüyor.
El Cezire - 26.07.2021
Tunus'ta Meclis Başkanı Gannuşi, Cumhurbaşkanı Said'i darbe yapmakla suçladı
Gannuşi, El Cezire televizyonuna yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanının yasal bir dayanağı olmayan kararları, bir darbedir, anayasayla yorumlamak yanlıştır.
El Cezire - 21.05.2021
BM uzmanlarından UCM'ye "Gazze'de sivillere yönelik saldırılara ilişkin soruşturma başlatın" çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM) insan hakları uzmanları, İsrail ve Hamas arasında sağlanan ateşkese tüm tarafların saygı göstermesi ve sivillere yönelik saldırılar ile diğer ağır insan hakları ihlallerine ilişkin Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) tarafından bir soruşturma başlatılması çağrısında bulundu.
El Cezire - 20.05.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Özdemir, "İşgal Edilen Filistin Toprakları" konferansında konuştu Açıklaması
İsrail'in Gazze'de Associated Press, El Cezire ve diğer medya kurumlarının bürolarının bulunduğu bir sivil binayı yıktığını aktaran Özdemir, "Bu, ifade özgürlüğünü ve bilgi edinme hakkını temel bir hak olarak tanımlayan, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin 19.
El Cezire - 19.05.2021
CHP'den, Mavi Marmara baskınında yaşamını yitirenler için tazminat öngören anlaşmanın iptali için kanun teklifi
CHP, Mavi Marmara saldırısında yaşamını yitirenler için 20 milyon dolar tazminat öngören, Türkiye ile İsrail arasında imzalanan anlaşmanın iptali için kanun teklifi verdi.
El Cezire - 18.05.2021
Son dakika haberleri... New York Times: Son 8 günde en az 61'i çocuk 232 Filistinli hayatını kaybetti
Son dakika gündem haberi: NEW ABD'de New York Times gazetesi, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarında son 8 günde iki tarafta meydana gelen can kayıplarının detaylı bilançosunu çıkardı.
El Cezire - 18.05.2021
ABD'li tanınmış isimler sosyal medyada, İsrail'in saldırılarına karşı Filistinlilere desteğe devam ediyor
NEW ABD'li tanınmış isimler, sosyal medya hesaplarından, İsrail'in Filistinlilere uyguladığı şiddeti ve ABD'nin İsrail'e yaptığı yardımlara tepki göstermeye devam etti.
El Cezire - 17.05.2021
Macron, İsrail'den basının olduğu binaya yönelik saldırının hedefleri ve şartları konusunda cevap bekliyor
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İsrail'den, Gazze'de içinde Associated Press (AP) ve Katar merkezli televizyon kanalı El-Cezire'nin ofislerinin de bulunduğu binaya saldırının şartları ve hedefleri konusunda cevap beklediklerini belirtti.
El Cezire - 17.05.2021
Avusturya'da devlet binalarında İsrail bayrağına yer verilmesine tepkiler sürüyor
Viyana Üniversitesinde Öğretim Üyesi Siyaset Bilimci Prof. Dr. Heinz Gartner, "savaş esnasında" İsrail bayrağının başbakanlık binasına çekilmesinin uygunsuz bir yaklaşım olduğunu belirterek, "Avusturya olarak İsrail bayrağını çekerseniz, İsrail'in savaştaki eylemlerini de kabul etmiş olursunuz.
El Cezire - 17.05.2021
İsrail'in yeni Filistin stratejisi: Herkesi kör, alemi sersem sanmak
İsrail'in uluslararası kamuoyunu Gazze'den soyutlamak için radikal bir hamleye ihtiyaç duyduğunu fark etmesi de yine aynı güne denk geldi. 14 Mayıs gece yarısı İsrail uçakları Gazze'deki eş-Şati mülteci kampında bir binayı vurdu. Hedef Hamas komutanlarından Yusuf Ebu Hatab'dı. Ebu Hatab evde yoktu ama saldırıda 6'sı çocuk 8 sivil hayatını kaybetti. Enkaz altından çıkarılan cansız bedenlerin görüntüleri uluslararası kamuoyunda infial yaratınca bu defa medya hedef alınmaya başlandı. 15 Mayıs günü önce Amerikan Associated Press (AP) ve El Cezire televizyonunun bürolarının bulunduğu bina yerle bir edildi.
El Cezire - 17.05.2021
Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubi, yeniden Kudüslülerin hafızasında
Kudüs'ü 88 yıllık Haçlı işgalinden kurtararak İslam dünyasının en önemli kahramanlarından biri haline gelen, merhamet, adalet ve hoşgörüsüyle düşmanlarının dahi saygısını kazanan Selahaddin Eyyubi, İsrail'in son dönemdeki saldırılarının ardından sadece Filistinliler değil tüm dünya...
El Cezire - 16.05.2021
AP, Gazze'de kendi ofislerinin de bulunduğu binayı hedef alan İsrail hava saldırısının soruşturulmasını istedi
NEW Associated Press'in (AP) üst düzey editörü Sally Buzbee, Gazze'de AP ofisinin de bulunduğu binayı hedef alan İsrail hava saldırısıyla ilgili soruşturma başlatılması çağrısında bulundu.
El Cezire - 16.05.2021
AP CEO'su Gary Pruitt: "Hamas'ın binada aktif olduğuna dair hiçbir ipucu bulamadık"
Associated Press (AP) Gazze şeridinde ofislerinin bulunduğu binanın İsrail füzeleri tarafından yıkılması üzerine Associated Press (AP) CEO'su Gary Pruitt tarafından yapılan açıklamada "Hamas'ın binada aktif olduğuna dair hiçbir ipucu bulamadık.
El Cezire - 16.05.2021
Türk medyası Siyonist yalan makinesini ürkütüyor
Frantzman TRT'yi gazetecilik yapmamakla, soruşturma yürütmeden haber yapmakla suçluyor. Oysa TRT her haberini belgelere dayandıran bir yayın kuruluşudur; hele İsrail'le ilgili tarihi boyunca yalanlanmış bir tek haberi olmamıştır. Frantzman'ın Türkiye'deki basın özgürlüğüne dair eleştirileri ise uluslararası gazetecileri öldüren, binalarını bombalayan İsrail'den yazıldığında ancak bir komediye dönüşüyor. İsrail her dönem olduğu gibi son saldırılarında da AA ve TRT çalışanı gazetecileri hedef aldı. Bu yazı kaleme alınırken Associated Press (AP) ve El Cezire'nin bulunduğu binanın İsrail tarafından yerle bir edildiği haberi geldi.
El Cezire - 25.04.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Biden'ın açıklamasına yanıt verdi Açıklaması
El Cezire İngilizce televizyonuna konuşan Kalın, tarihi açıdan bu iddianın yanlış olduğunu belirterek, Bernard Lewis, Edward Ericksson, Guenter Lewy gibi "çok sayıda itibarlı tarihçinin soykırım iddiasını reddettiğini" anımsattı.
El Cezire - 24.04.2021
Suriye'de İran'a ait petrol tankerine saldırı iddiası
İran'ın yarı resmi Tasnim Haber Ajansı, Suriye devlet haber ajansı SANA'ya dayandırdığı haberinde İran'a ait bir petrol tankerinin saldırıya uğradığını iddia etti. Haberde tankerin, Suriye'nin Banyas limanında saldırıya uğradığı öne sürüldü. Katar'a ait El Cezire kanalı da İran'a ait petrol tankerine yönelik saldırının İHA ile gerçekleştirildiğini iddia etti.
El Cezire - 04.03.2021
GRAFİKLİ- Şark Kartalı Selahaddin Eyyubi'nin vefatının 828. yılı
Ordu komutanlığı, devlet adamlığı ve adaleti ile hem Doğulu hem de Batılı tarihçilerin eserlerinde kendisinden övgüyle söz ettiği Selahaddin Eyyubi, 828 yıl önce bugün vefat etti.
El Cezire - 26.02.2021
Biden yönetimi gölgesinde BAE- Suudi Arabistan ittifakının geleceği
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Arap Baharı sürecinde Suudi Arabistan ile koordineli bir şekilde bölgesel alanda daha etkin rol oynamak, Yemen ve Bahreyn gibi komşu rejimler için tehdit oluşturan gösteri dalgasının kendisine sıçrama ihtimalini önlemek için net bir dış politika benimsedi.
El Cezire - 13.02.2021
Sudan'da hayat pahalılığı protestoları nedeniyle acil durum ilan edilen eyalet 7'ye yükseldi
Sudan'ın Doğu Darfur, Güney Darfur, Kuzey Darfur, Batı Kurdufan, Kuzey Kurdufan ve Sinnar eyaletlerinin ardından El Cezire eyaletinde de hayat pahalılığının protesto edildiği gösterilerde yaşanan şiddet olayları ve yağmalar nedeniyle acil durum ilan edildi.
El Cezire - 28.01.2021
Trump'ın Körfez'e koşulsuz destek günleri geride kaldı
ABD'de Donald Trump'ın seçim yenilgisinin tüm dünyada olduğu gibi Orta Doğu siyasetinde de önemli sonuçlar doğuracağına yönelik güçlü bir beklenti bulunmaktaydı.
El Cezire - 13.01.2021
Körfez zirvesi sonrası bölgede oluşan yeni dinamikler
20 Ocak 2017 tarihinde ABD başkanı olarak göreve başlayan Donald Trump, başkanlığının ilk döneminde Körfez ülkelerine yönelik politikaları da revize etti ve bu bağlamda Katar (aynı İran örneğinde olduğu gibi) diplomatik ve lojistik abluka altına alınmak istenen bir ülke haline geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
El Cezire Haberleri | El Cezire Haber - Haberler - El Cezire haberleri, son dakika el cezire haber ve gelişmeleri burada. Tunus'ta Cumhurbaşkanı'nın yetkilerini genişleten kararlarına siyasetten tepki.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.9.2021 12:13:55. #1.15#

title