Haberler

Kırşehir'in 2007 Yılı Vergi Rekortmenleri Belli Oldu

Kırşehir'de 2007 Yılı Gelir, Kurumlar ve Emlak Vergisi ile İhracat Rekoru Kıran Firmalar Belli Oldu.

Kırşehir'de 2007 yılı gelir, kurumlar ve emlak vergisi ile ihracat rekoru kıran firmalar belli oldu.

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından düzenlenen törende bir araya gelen esnaf, sanatkar ve sanayicilere plaket verildi. Törene Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile Vali M. Lütfullah Bilgin, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Mikail Arslan ve Abdullah Çalışkan, Belediye Başkanı Halim Çakır, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selahattin Salman, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nuri Bahçeci, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Çopuroğlu, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve işadamları katıldı.

Törende açılış konuşmasını, TSO Başkanı Mehmet Çopuroğlu yaptı. Çopuroğlu, "Kırşehir, özellikle teşvik verilen iller kapsamına alınması ile ekonomik gelişim yönüyle büyük mesafe katetmiştir. Kırşehir'e yatırım yapan işadamlarımız gerek AR-GE gerekse insan kaynakları yönüyle başarılı olmuş ve son dönemde büyük başarılara imza atmışlardır. İhracat rakamlarının arttığı ilimizde, sanayicimize verilen KOSGEB destekleri de yerini bulmuş ve fayda sağlamıştır. Kazancını milletle paylaşan esnaf, sanatkar ve sanayicimize teşekkür ediyorum" dedi.

Kırşehir'de iyi gelişmelerin yanında olumsuz durumların da yaşandığını kaydeden Çopuroğlu, "Yatırımcı kardeşlerimiz özellikle sicil yönüyle sıkıntı çekiyor. Bankalarla olan sıkıntıların giderilmesi ve kredilerin hem daha çabuk hem de zorlaştırmadan esnafa, sanatkara ve yatırımcıya verilmesini arzu ediyoruz. Tüm olumsuzluklara rağmen ayakta durmayı başarabilen ve kazandığı paranın bir kısmını devletine tekrar ödeyen tüm firma sahiplerini kutluyor ve kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından vergi rekortmenleri açıklanırken, firmalara vergi sıralamalarına göre plaketler verildi. 2007 yılı gelir vergisi ödemelerinde Adnan Aydın 114 bin 312 YTL matrahıyla ilk sırayı alırken, İbrahim İlhan 85 bin 489 YTL ile ikinci, Recep Bahçeci 80 bin 769 YTL ile üçüncü, Nuri Bahçeci 78 bin 751 YTL ile dördüncü, İrfan Yavuz 74 bin 55 YTL ile beşinci, Hülya Selçuk 69 bin 599 YTL ile altıncı sırada yer aldı.

Gelir vergisi ödemelerinde geçen yıllarda olduğu gibi Bahçeci ailesine ait şirketler, toplamda 159 bin 520 YTL ile yine en yüksek vergi veren firmalarda ilk sırayı aldı. Kurumlar vergisinde ÇEMAŞ Döküm Sanayi A.Ş. 960 bin 51 YTL, Özel Kırşehir Tıp Merkezi 861 bin 789 YTL, Özel Cacabey Tıp Merkezi 515 bin 665 YTL, Granitaş A.Ş. 378 bin 621 YTL ve Yükseller Ltd. Şti. 265 bin 883 YTL vergi tahakkuku ile sıralamaya giren firmalar oldu. Emlak vergisinde Mehmet Altın 134 bin 108 YTL, Yakup Türkal 114 bin 953 YTL ve Süleyman Eraslan ise 85 bin 946 YTL ile sıralamaya girdi.

İhracat rakamlarına göre de Petlas A.Ş. 76 milyon 158 bin 558 ABD doları ile ilk sırada yer alırken, Çemaş Döküm Sanayi A.Ş. 5 milyon 630 bin 368 ABD doları ve Sina Tekstil A.Ş. 4 milyon 601 bin 516 ABD doları ile ilk üçe giren firmalar oldu.

(AD-YS-GS-E)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title