Haberler

Expo 2016 Antalya Kongre Merkezinde Sona Doğru

Abone Ol

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın, Türkiye'nin en büyük oditoryumuna sahip 5 bin 3 kişilik kongre merkezinde sona gelindiğini bildirdi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın, Türkiye'nin en büyük oditoryumuna sahip 5 bin 3 kişilik kongre merkezinde sona gelindiğini bildirdi.Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Aksu ilçesinde 23 Nisan 2016 tarihinde kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya'da çalışmaların hızla devam ettiğini, alan içerisindeki yapılardan biri olan kongre merkezinde ise sona gelindiğini kaydetti.Geçen yıl temeli atılan kongre merkezinin, 33 bin metrekarelik kapalı, 8 bin 500 metrelik açık alan olarak inşa edildiğini belirten Aydın, şöyle devam etti: "Ana salonu 5 bin 3 kişilik olan EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi, Türkiye'de kapasitesiyle bu anlamda ilk olma özelliğini taşıyor. Kongre merkezi, EXPO 2016 Antalya'nın yapılacağı 23 Nisan-30 Ekim tarihleri arasındaki altı aylık uluslararası etkinlikte, toplantı, panel, konferans ve sahne sanatlarına ev sahipliği yapacak. Giriş ile birlikte 3 kattan oluşan merkezde 462 kişi kapasiteli 8 toplantı salonu, 880 kişi kapasiteli 5 salon yapılıyor. Kültürel ve sanatsal birçok etkinliğin planlandığı kongre merkezinin 5 bin 3 kişilik ana salona, 60 metrekarelik orkestra çukuru yapıldı. 455 metrekarelik ana sahnesi ile EXPO 2016 Antalya kongre merkezi, dev sanatsal etkinliklere ev sahipliğine hazırlanıyor."Antalya'nın ihtiyaç duyacağı, çok yönlü kullanıma sahip inşa edilen kongre merkezinin, kentin hizmetine sunulacağını belirten Aydın, Türkiye'nin en büyük oditoryumuna sahip kongre merkezi ile turizm çeşitlenmesi de sağlanacağını ifade etti.

Kaynak: AA / Ekonomi

Kazım Aydın 23 Nisan Türkiye Antalya Ekonomi Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title