Haberler

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Etüt Merkezi'nde Öğrencilerle Buluştu

Güncelleme:

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, KONSEM bünyesinde hizmet veren Etüt Merkezi'nde öğrencilerle bir araya geldi ve yeni eğitim-öğretim döneminde başarılar diledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) bünyesinde hizmet veren Etüt Merkezi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Esen, yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilere başarılar diledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, KONSEM bünyesinde ücretsiz eğitim veren Etüt Merkezi'nin 2023-2024 eğitim-öğretim yılının açılışını gerçekleştirdi.

Yeni dönem açılışında konuşan Başkan Esen, öğrencilerin çok kritik bir virajda olduğunu söyledi. Dönemin henüz başında olduklarını belirten Esen, "Bugüne kadar ki diploma ve derslerdeki notlarınızın, sınava çok küçük oranda etkisi olacak. Bu bizim tespit ettiğimiz benimsediğimiz bir yöntem değil. Öğrencinin okul hayatına başladığından üniversite aşamasına geldiği zamana kadar ki performansı bana sorarsanız üniversiteye girişte daha fazla etkili olmalı. Buradaki öğretmenleriniz tecrübeli. Sizden önce sizin gibi pek çok arkadaşınız da burada üniversiteye hazırlandı ve başarılı sonuçlar elde etti. Şimdi sıra sizde" dedi.

HAYAL KURMANIZ LAZIM

Öğrencilerin sınav sürecinde iyi bir çalışma planı hazırlaması gerektiğini belirten Başkan Esen, tecrübeli ve başarılı bir öğretmen kadrosu ile bu süreçte öğrencilerin yanında olduklarını kaydetti. Öğrencilerin sınavda istediği puanı alması için tecrübeli öğretmen kadrosunun tek başına yeterli olmadığını vurgulayan Esen, öğrencilere yönelik konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Tecrübeli öğretmen kadromuz var. Ama sınavda istediğiniz puanı almanız için tecrübeli öğretmen kadrosu tek başına yeterli değil. Sizler de sıkı ders çalışmalı ve hayal kurmalısınız. Geleceğinize yönelik hayal kurmanız lazım. Bu ülke koşullarında bunun çok kolay olmadığını biliyorum. Kendi geleceğinizle ve toplumun içerinde kendi yerinizle ilgili mutlaka bir hayal kurmanız ve bu hayali kurarken de gerçeklerden kopmamanız lazım. Hem kendinize hem de ders çalışmaya vakit ayırmak için önümüzdeki bir yılı planlamalısınız. Hepinize başarılı bir eğitim-öğretim süreci diliyorum."

Öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Semih Esen, daha sonra öğretmenler ile sohbet etti.

Kaynak: ANKA / Eğitim

Semih Esen Konyaaltı Belediye Eğitim Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde muhalif vekiller, mağdur ailelerin üzerine yürüdü

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde muhalif vekiller, mağdur ailelerin üzerine yürüdü

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title