Haberler

Karatay Belediyesi, İlkokul Öğrencilerine Okul Çantası ve Kırtasiye Malzemesi Desteği Sunmaya Devam Ediyor

Güncelleme:

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, 2019'dan bu yana sürdürdüğü ve artık ilçede gelenek haline gelen projesini bu yıl da sürdürüyor. Bu çerçevede Karatay'da ilkokula yeni başlayan tüm 1'nci sınıf öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye malzemesi desteğini 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde de verecek.

Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi, 2019'dan bu yana sürdürdüğü ve artık ilçede gelenek haline gelen projesini bu yıl da sürdürüyor. Bu çerçevede Karatay'da ilkokula yeni başlayan tüm 1'nci sınıf öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye malzemesi desteğini 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde de verecek.

Eğitime ayrı bir önem veren, yeni okul projelerinin yanı sıra okullarda bakım, onarım ve yenileme gibi birçok fiziki çalışma yürüten, bu alanda birçok projeyi hayata geçiren Karatay Belediyesi, öğrencilere yönelik de desteklerine devam ediyor. Bu çerçevede Karatay Belediyesi, 2019'dan bu yana olduğu gibi 2023-2024 yeni eğitim ve öğretim döneminde de, ilçede ilkokula yeni başlayan tüm 1'nci sınıf öğrencilerine okul çantası ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulunuyor. Toplamda 10 bin öğrenciye hediye edilecek ve okul çantası ile eğitim setinde ise; beslenme çantası, kalemlik, güzel yazı defteri, boyama kitabı, 12'li kuru boya, 12'li pastel boya, kalemtıraş, silgi, kurşun kalem kırmızı kalem bulunuyor. Karatay Belediyesi tarafından hediye edilecek çanta ve kırtasiye malzemeleri, önümüzdeki günlerde okullara gönderilmeye başlanacak ve hediyeler, okulların yeni eğitim-öğretim dönemine başlayacağı hafta öğrencilerin okul sıralarındaki yerini alacak. Öte yandan Karatay Belediyesi'nin bu yıl üniversiteye ilk kez kayıt olacak tüm Karataylı öğrencilere verilecek nakdi destek programına başvuruyla ilgili detayları da önümüzdeki günlerde duyuracağı ifade edildi.

"Eğitimin her alanında yanı başınızda olmaya devam edeceğiz"

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçenin tamamında eğitim çağındaki çocuk ve gençlerin her türlü ihtiyacıyla yakından ilgilendiklerini ifade ederek, eğitime verdikleri önemin bir kez daha belirtti.

Başkan Kılca, "Okulların açılmasına çok az bir zaman kaldı. Bu yıl da yaklaşık 10 bin çocuğumuz Karatay'da 1'nci sınıf eğitimine başlayacak. 2019 yılından bu yana her yıl yaptığımız gibi tüm çocuklarımızın okul çantalarını ve 12 çeşit kırtasiye malzemelerini ilk ders gününde sıralarında hazır edeceğiz. Bu vesileyle çocuklarımızın heyecanını ve mutluluğuna, ailelerimizin de bütçelerine bir nebze katkı sağlamış olacağız. Hayırlı olsun. Buradan üniversiteye ilk adımını atacak genç arkadaşlarıma da bir hatırlatma yapmak istiyorum. Tercih sonuçlarının açıklanmasıyla üniversiteye ilk kez kayıt olacak tüm Karataylı öğrencilerimize nakdi destek programımızın başvuru detaylarını ilerleyen günlerde duyuracağım. Yeni eğitim öğretim döneminin tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Karatay Belediyesi eğitimin her alanında yanı başınızda olmaya devam edecek" dedi. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Eğitim

Karatay Belediyesi Karatay Konya Belediye Eğitim Haberler

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp 'tasarruf' vurgusu yaptı

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp "tasarruf" vurgusu yaptı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Bakmadan Geçme

Survivor bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı 30 Mayıs Perşembe 2024? #128250 Survivor kim kazandı? 30 Mayıs Perşembe Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? #129300 Survivor CANLI izle! 30 Mayıs Perşembe TV8 Survivor HD izleme linki var mı? #128250 Hudutsuz Sevda 35. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Hudutsuz Sevda yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 İnci Taneleri 18. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Aldatmak 71. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Aldatmak yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Bayern Münih'in yeni teknik direktörü Vincent Kompany kimdir? Vincent Kompany nerelidir, kaç yaşında? Eyvah Eyvah nerede çekildi? Eyvah Eyvah oyuncuları, konusu ve fragmanı! Eyvah Eyvah ne zaman çekildi? #128250 İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! Eyvah Eyvah filmi oyuncuları kim? Eyvah Eyvah filmi konusu ve Eyvah Eyvah özeti! #128250 ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

Ağrı'da bir kadın, caddede üstsüz şekilde dolaştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title