Edirne Ekonomisinin Geleceği Masaya Yatırıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Edirne Ekonomisinin Geleceği Masaya Yatırıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Edirne Ekonomisinin Geleceği Masaya Yatırıldı

Edirne Belediyesi’nin ev sahipliğinde Trakya Kalkınma Ajansı ve Şahinler Holding’in desteği ile kent ekonomisi masaya yatırıldı.

Edirne Belediyesi'nin ev sahipliğinde Trakya Kalkınma Ajansı ve Şahinler Holding'in desteği ile kent ekonomisi masaya yatırıldı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen ve kentteki yatırım fırsatlarının anlatıldığı toplantı, Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) tarafından organize edilerek, Edirne Belediyesi'nin ev sahipliğinde 'Edirne Ekonomi Zirvesi' olarak gerçekleştirildi.

"HER ŞEY BİTER EDİRNE BİTMEZ"

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, panel öncesi yaptığı konuşmada, Türkiye genelinde UNESCO'ya girmiş 15 eseri olduğunu hatırlatarak, bu eserler arasında Selimiye Camii ve Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile beraber Edirne'nin 2 esere sahip olduğunu söyledi. Gürkan, "Tabi ki Edirne sadece bu iki eserden ibaret değil. Bir tarafıyla Doğu Roma'ya uzanan bir kültür, bir tarafıyla Makedonlara giden bir zenginlik diğer tarafıyla Trakların kurucusu olduğu bölgenin en ihtişamlı başkenti. Edirne tarihçisi Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver'in bir sözü ile konuşmamı bitirmek istiyorum. Süheyl hoca diyor ki, 'Her şey biter Edirne bitmez'. Hepinize hoş geldiniz diyorum" diye konuştu.

Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç da 'Edirne Ekonomi Zirvesi' sonrası ortaya çıkacak yol haritasında kamu kurum kuruluşları olarak Edirne'nin geleceğini inşa etmek ve kalkınmasını sağlamak adına her türlü desteği şimdiden taahhüt ettiğini söyledi.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Edirne Ekonomi Zirvesi öncesi, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ile Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin bir araya gelerek, Trakya Üniversitesi ve Şahinler Holding arasında Üniversite-Sanayi işbirliği protokolü imza töreni gerçekleştirildi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak'ın moderatörlüğünde düzenlenen Edirne Ekonomi Zirvesi'nde, konuşmacı olarak Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Şahin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ve EDOSOB Başkanı Emin İnağ yer aldı. - EDİRNE

Edirne Ekonomisinin Geleceği Masaya Yatırıldı

Edirne Ekonomisinin Geleceği Masaya Yatırıldı

Edirne Ekonomisinin Geleceği Masaya Yatırıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title