Yunanistan sınırından açılan ateş sonucu bir Türk vatandaşı öldürüldü - Haberler
Haberi Paylaş

Yunanistan sınırından açılan ateş sonucu bir Türk vatandaşı öldürüldü

Demirören Haber Ajansı / Ali Can Zeray - Haberler | Güncel

Edirne'de kaçak göçmenlerin nehri geçmek için kullanıp bıraktıkları botları almak için Meriç Nehri üzerindeki adacığa giden iki kişi, Yunanistan sınırındaki sivil giyimli kişilerle tartışmaya başladı. Tartışma sırasında açılan ateş sonucu 43 yaşındaki Mehmet Durgun hayatını kaybederken, yanındaki arkadaşı ise köye dönüp yetkililere haber verdi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Meriç ilçesine bağlı Yunanistan sınırındaki Adasarhanlı köyünde, iddiaya göre Mehmet Durgun, arkadaşı S.Ş. ile birlikte kaçak göçmenlerin nehri geçmek için kullanıp bıraktıkları botları almak için Meriç Nehri üzerindeki adacığa gitti.

Bu sırada saat 19.00 sıralarında Yunan tarafında bulunan sivil giyimli kişiler ile Mehmet Durgun ve yanındaki S.Ş. arasında tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Yunanistan tarafından tabanca ile açılan ateş sonucu Mehmet Durgun, yüzüne isabet eden kurşunla olay yerinde hayatını kaybetti.

Yunanistan tarafından açılan ateş sonucu bir Türk vatandaşı öldürüldü

Durgun'un hayatını kaybetmesi üzerine S.Ş., köye dönerek durumu yetkililere bildirdi. Bölgeye sevk edilen sınır devriyeleri, Durgun'un cansız bedenini alarak Meriç Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

İfadesine başvurulan ve alkollü olduğu öğrenilen S.Ş. ise olay sırasında Yunanistan tarafında bulunmadıklarını, Meriç Nehri üzerindeki adacıkta botları almaya gittiklerini ve bu sırada karşı tarafta bulunan kişilerle tartıştıkları sırada üzerlerine ateş açıldığını söylediği öğrenildi.

Meriç Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Yunanistan tarafından açılan ateş sonucu bir Türk vatandaşı öldürüldü

Yunanistan sınırından açılan ateş sonucu bir Türk vatandaşı öldürüldü
Demirören Haber Ajansı / Ali Can Zeray - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (4)
Mikail arman:Ulan UTANMAZLAR, alkol,şarap içerde insan kaçakçılığı yapıyorsunuz.Alkollü olarak botununuzu lamayan gidincede adamlarla sınırda tartışıyorsunuz.Ülke yangınlarla, sağlık problemleriyle uğraşırken sizin gibi sorumsuz,alkolik kaçakçılar yüzünden birde başka ülkelerde diplomatik krize sebeb oluyorsunuz !
brtcn :yunan haklı ne işin var ara bölgedeki adada.Adamlar sınır güvenliüini sağlıyor biz de aynısını yapmalıyız..
Çınar Saraç:Adamların sınırını ihlal edersen adamlarda çekip vurur , bizimkilerde geçin Suriyeliler Afganlılar derler ülke mülteci kaynar
500