Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram Gençlere Seslendi

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram Gençlere Seslendi

İsmail Bayram Düzce Üniversitesi öğrencileri ile "Yerel Yönetim ve Gençlik" konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram Gençlere Seslendi

"Geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalı, donanımlı olmalısınız"
Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram 'Başkan Üniversite Gençliği ile Buluşuyor' projesi kapsamında Düzce Üniversitesi öğrencileri ile "Yerel Yönetim ve Gençlik" konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Genç kuşağın yerel yönetimde ve siyasette daha fazla yer almalarını istediğini ifade eden Bayram, gençlere kendilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamaları çağrısında bulundu.

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram'ın Üniversitenin Konferans Salonu'ndaki söyleşisine Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu ile öğretim üyeleri de katıldı. Üniversite öğrencilerinin büyük bir ilgi gösterdiği söyleşi de Başkan İsmail Bayram öğrencilerin sorunları ve taleplerini de dinledi.

Üniversite şehri Düzce

Bayram, Üniversite gençliğinin öğrenim gördükleri kentte kattıkları değerlerden söz etti. Düzce'nin Üniversite şehri olduğuna vurgu yapan Başkan Bayram bu bölümde şu görüşlere yer verdi"Bir kentin sosyal, kültürel gelişmesi Üniversite ile ivme kazanır. Bunun yanı sıra öğrenciler bir kentin ekonomik kalkınmasına da önemli katkılar sağlar. Bu açıdan bakınca kent ve Üniversite arasında olumlu bir iletişim söz konusudur. Öğrencilerin buna inanması gerekiyor'.

Yerel yönetimde gençlere daha fazla söz hakkı

Her Üniversitelinin geleceğini kurmak adına çabaları olduğuna değinen Başkan Bayram'Her biriniz geleceğe in iyi şekilde hazırlanmalısınız. Bunun için donanımlı olmanız gerekiyor. Geleceğin gençliğe emanet edilmesi slogandan öte gerçek bir sözdür. Buna inanarak kendi hayatınızı nasıl kurmak istiyorsanız ona göre çalışmalısınız. Düzce'de belediye bünyesi içinde Gençlik Meclisi bulunmaktadır. Gençlerin yerel yönetimle ilgili düşüncelerini önemsiyoruz' dedi.

Öğrencilere yeni otobüsler, yeni güzergahlar müjdesi

Başkan İsmail Bayram daha sonra da öğrencilerden çeşitli konularda gelen sorularına da cevap verdi. Salonda bulunan öğrenciler Başkan Bayram'a öncelikli olarak'ulaşım ve yol' konusunda sorular yönelttiler. Düzce Belediyesi'nin öğrencilerin kampüs ve şehir merkezine ulaşımları konusundaki hizmetleri detaylı bir şekilde anlatan Başkan Bayram,'Ulaşım konusunda sorunların çözümü için çalışmalarımız sürüyor. Yeni otobüslerimiz gelecek ve yeni güzergahlar oluşturulacak' dedi.