Sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan'dan photoshop iddialarına videolu yanıt - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan'dan photoshop iddialarına videolu yanıt

Haberler.com - Haberler | Magazin

Youtuber Duygu Özaslan'ın geçtiğimiz sene ortaya çıkan fotoğraflarındaki kilolu ve selilütli hali, çok konuşulmuştu. Selilütli fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından Instagram'da paylaştığı fotoğraflarla oynadığı iddia edilen Özaslan, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımla, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Youtube üzerinden yayınladığı videolarla tanınan fenomen Duygu Özaslan'ın geçtiğimiz yıl tatilde çekilen görüntüleri sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girmişti. Özaslan'ın bu görüntülerde kilolu hali dikkat çekerken, selülitlerinin de olduğu görülmüştü. İnterrnet kullanıcıları, ortaya çıkan fotoğrafların ardından Duygu Özaslan'ın Instagram'dan paylaştığı fotoğraflar kadar zayıf olmadığını ve fotoğraflarında oynama yaptığını iddia etti.

Duygu Özaslan'dan video'lu isyan

Özaslan, hakkındaki iddialara sosyal medyada hesabından paylaştığı video ile yanıt verdi. Şu anda basketbolcu sevgilisi Can Maxim Mutaf'la birlikte tatilde olan Özaslan, fotoğraflarıyla ilgili "Aynı vücut, farklı açı, farklı poz" yorumunda bulundu.

Duygu Özaslan'dan video'lu isyan

Özaslan yaptığı paylaşımda, "Aynı vücut. Farklı açı. Farklı poz. Farklı ışık. Geçen gün beden algısıyla ilgili bir yazı okudum ve şu cümle beni çok etkiledi: Şu anda bedeninizin nasıl görünürse görünsün bir pandemiyi atlattığının farkında mısınız? Durup düşündüm. Çatlaklarımın, selülitlerimin varsa ya da yoksa herhangi bir şeyimin iyi-kötü hiçbir anlamı yoktu. Bedenim beni her şeyden önce sağlıkla hayatta tutuyordu. Bu yüzden ne pandemide -veya başka sebeplerle- kilo almanızın, vermenizin, belki tam şu anda istediğiniz gibi görünmemenizin, hiçbir önemi yok. Ben bunu geç anlamış olsam da anladığım için mutlu ve hafiflemiş hissediyorum" dedi.

Duygu Özaslan'dan video'lu isyan

Özaslan, vücuttaki çatlağın ve selülitin kusur olduğuna inanmadığını belirterek, "Bu video'yu paylaşmaktaki amacım birbirimizi beğenmek ya da beğenmemekten başka bir şey konuşamadığımız bu kısır döngünün kırılmasına bir nebze de olsa katkı sağlamak, belki içinizden yalnızca birine ilham olmak. Eskiden yaptığım hataların neresinden dönersem hem bana hem beni takip eden birçok kadına kar. Önceleri mükemmel görünmeye çabalarken şimdilerde mükemmel algılanmak en son isteyeceğim şey. Öyle rahatlattı ki beni fotoğraflarımla oynamamak, hikayelerde filtre kullanmamak. Çatlağın, selülitin, pürüzsüz ya da ince görünmemenin kusur olduğuna artık inanmıyorum. Bazı sabahlar dümdüz bir karınla uyanırken bazı sabahlar da şiş bir karınla uyanıyorum. ve bu çok normal çünkü insan bedeni böyle tasarlanmış. Kaç kilo olduğumu değil sadece kaç beden giydiğimi biliyorum. Vücut kompozisyonlarımız hepimizde neredeyse parmak izimiz kadar farklı olduğundan zaten sayılar bir ölçüt değil" diye yazdı.

Kendisinin de estetik olarak iyi çıktığı fotoğrafları paylaştığını anlatan Özaslan, "Üstelik sekiz yıldır bu işi yapıp artık hangi pozda "daha güzel" çıktığımı bilirken. Kendimizi ve bedenimizi sevmek, bize iyi gelen şeyleri yalnızca kendimiz için yapmak" bu bir yolculuk. belki hayat boyu sürecek, ne kadar ilerlersek o kadar hafiflediğimizi farkettim ben" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya fenomeni Özaslan, paylaşımını şu şekilde noktaladı:

İyi örnek olmak gibi bir misyonum var demiyorum ancak bir şeyi örnek alacaksanız kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeyi deneyin. kendinizi ne benimle ne de başka birinin bedeniyle kıyaslayın. Biliyorum zor. Ama inanın bana, komşunun çimeni daha yeşil değil. Kendimi seviyorum, sizi de."

Duygu Özaslan'dan video'lu isyan

Sosyal medya fenomeni Duygu Özaslan'dan photoshop iddialarına videolu yanıt
Haberler.com - Magazin Haberleri
500