Haberler

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne Ziyarette Bulundu

Abone Ol

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında Azerbaycan ve Türkiye Savcılıklarının Sınır Ötesi İşbirliği konulu bir konferans düzenlendi.

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne ziyarette bulundu.

Yargıtay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Akarca, Şahin ve beraberindeki heyet, Azerbaycan Cumhuriyet Başsavcısı Kamran Aliyev'in daveti üzerine, 9-11 Temmuz tarihlerinde Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ne gitti.

Heyet, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nde, Azerbaycan'ın Ulusal Lideri Haydar Aliyev'in anıtı ve hayatını yansıtan müzeyi ziyaret etti.

Akar, Şahin ve beraberindekiler, ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı'nın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'ndeki yetkili temsilcisi Fuad Necefli ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisinde bir araya geldi.

Ziyaret kapsamında "Azerbaycan ve Türkiye Savcılıklarının Sınır Ötesi İşbirliği" konulu konferansta konuşan Yargıtay Başkanı Akarca, dijitalleşme çağında birçok konuda sınır ötesi suç işlendiğini belirtti.

Akarca, "Bununla ilgili elektronik altyapı kurularak soruşturmaların etkin ve delillerin hukuka uygun toplanması, suçluların adalete hızlı bir şekilde teslim edilmesi ve mahkemelerin adalete uygun şekilde yargılama yaparak hızlı bir şekilde karar vermesiyle yargılama sonuçlanacaktır." dedi.

Heyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Nahçıvan'daki anıtı, Şehitler Sokağı ve şehit olan Türk ordusu askerleri anısına dikilen anıt ile Haydar Cami, Ashab-ı Kehf, Han Sarayı, Bayrak ve Zafer Müzesi'ni de ziyaret etti.

Kaynak: AA / Dünya

Mehmet Akarca Yargıtay Nahçıvan Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Komedyen Gözde Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli, evli mi, asıl mesleği ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title