Nahcivan Haberleri

Nahcivan haber, Nahcivan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nahcivan - 17.10.2020
Türk Konseyinden Azerbaycan'ın Bağımsızlık Günü mesajı Açıklaması
Azerbaycan'ın Türk Konseyi çerçevesinde önemli bir rol oynadığına işaret eden Amreyev, Konseyin kurucu belgesinin Nahcivan'da imzalandığını hatırlattı.
Nahcivan - 16.10.2020
Muharrem İnce Doğu illerinde
Havuz başından Lala Paşa Camii önüne kadar yürüyen İnce, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bugün Memleket Hareketi'nin kurucusu arkadaşlarımla birlikte Erzurum'dayız. Asıl çıkış noktamız Nahcivan'a gitmekti.
Nahcivan - 10.8.2020
10. yılında Azerbaycan-Türkiye Stratejik Ortaklık Anlaşması ve ortak askeri tatbikatlar
12-28 Temmuz 2013 tarihinde Türkiye-Azerbaycan Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı Bakü ve Nahcivan'da icra edilmiştir.
Nahcivan - 21.7.2020
MSB'de yoğun diplomasi trafiği
Ermenistan'ın, Azerbaycan ordusuna yönelik saldırılarının gündemde olduğu bir dönemde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Ramiz Tahirov ile Nahcivan Özerk Cumhuriyeti Ordu Komutanı Kerem Mustafayev'i kabul etti.
Nahcivan - 3.4.2020
Iğdır'da sokaklar dolu
Korona virüs salgını dünyada korku salarken, İran, Nahcivan ve Ermenistan'a sınırı bulunan Iğdır'da 'evde kal' çağrılarına çok sayıda vatandaş uymadı.
Nahcivan - 27.2.2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dilucu Sınır Kapısı'nı ziyaret etti
Daha sonra kara yolu ile Türkiye-Nahcivan sınırındaki Dilucu Sınır Kapısı'na geçen Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri çerçevesinde sınır kapısında kurulan sahra hastanesini gezerek, burada kontrolden geçirilen vatandaşlarla sohbet etti.
Nahcivan - 25.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
İran'a açılan Gürbulak kapatıldı, TIR kuyruğu 5 kilometreye ulaştı (4) DEZENFEKTE EDİLEN ARAÇLARIN GEÇİŞİ BAŞLADI Iğdır'ın Aralık ilçesindeki Dilucu Sınır Kapısı'nda geçişler başladı. Nahcivan Özerk Cumhuriyeti'nden gelen çoğunluğunu TIR'ların oluşturduğu araçlar, görevliler tarafından teker teker dezenfekte edildi.
Nahcivan - 23.2.2020
flaş
Sağlık Bakanı Koca: Nahcivan dahil olmak üzere 4 tane sınır kapısı Koronavirüs nedeniyle kapatıldı.
Nahcivan - 21.2.2020
Bakan Koca: "Sınırımıza yakın bölgede hastalığın görülmediğini ifade ettiler"
"Bu kapılarda 24 saat sağlık personeli bulunduruyoruz" İran ile ilgili olarak özellikle bu dönemde tedbirleri arttırdıklarına işaret eden Koca, şu ifadeleri kaydetti: "Kara hudut kapılarımızın Ağrı Gürbulak, Van Kapıköy Hakkari Esendere ve buna ilave olarak Iğdır'dan özellikle Nahcivan bölgesine açılan dil ucu sınır kapısında da tedbirleri daha da genişleterek aldığımızı ifade ettim.
Nahcivan - 28.11.2019
Tendürek Geçidi'nde kar yağışı ve sis
Geçidin en yüksek noktası Gülizar rampası ile Ağrı-Van il sınırında sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü. Özellikle İran ve Nahcivan üzerinden Dilucu ve Gürbulak sınır kapılarını kullanarak Türkiye'ye giriş yapan ağır tonajlı araç sürücüleri yoğun sis nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti.
Nahcivan - 31.10.2019
Türk araçların ihracat taşımaları eylülde yüzde 5 arttı
Türki Cumhuriyetlerde yaşanan artış Rusya transit ve Kazakistan transit belgelerinin de erkenden bitmesine sebep oldu ve kısa sürede temin edilememesinin de olumsuz sonuçları yaşandı. BDT ve Orta Asya ülkeleri incelendiğinde bu bölgelere taşımalarda genel olarak artış olmasına karşın, Nahcivan'a yüzde 42 Rusya Federasyonu'na ise yüzde 17 seviyesinde azalma görüldü.
Nahcivan - 5.9.2019
Bakan dönmez: elektrik ihracatımız, ithalatımızdan fazla
Bakan Fatih Dönmez, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin enerji ithalatı politikasıyla ilgili konuşan Bakan Dönmez, elektrik ithalatının son yıllarda ciddi oranda azaldığını söyledi. Bakan Dönmez şöyle konuştu:   "Elektrik ihracatımız, ithalatımızdan daha fazla. Komşu ülkelerin hepsiyle elektrik hatlarımız, üretim hatlarımız birbirine bağlı. Batıda Bulgaristan, Yunanistan, doğuda da Gürcistan, Azerbaycan, Nahcivan'ı kastederek söylüyorum.
Nahcivan - 26.8.2019
'doğu'nun çukurova'sı bölgeyi besliyor
Aras Nehri'nin de geçtiği, mikroklima iklimi, 800 metrelik rakımı ve toprak yapısı nedeniyle birçok meyve ve sebze türünün yetiştiği Iğdır'da ayrıca hububat ürünleri de yetiştiriliyor. Başta kayısı olmak üzere, domates, elma, şeftali, karpuz, kavun, patlıcan, fasulye, biber, salatalık, ceviz, kiraz, dut, erik, mısır, pamuk, üzüm yetiştiriciliği yapan 10 bine yakın kayıtlı çiftçi, yaklaşık 358 bin hektarlık yüzölçümüne sahip Iğdır Ovası'nın 118 bin 500 hektarını tarım arazisi olarak kullanıyor. İlkbaharla birlikte ekim yapan çiftçiler, kayısı hasadından sonra bugünlerde başta domates ve salatalık olmak üzere tarladan topladığı ürünlerini Iğdır- Nahcivan karayolu kenarındaki Melekli Beldesi'ne getirerek satışa sunuyor.
Nahcivan - 26.8.2019
Dha yurt bülteni - 2
Doğu Anadolu gibi yüksek platolar ve dağlık kesimlerin geniş yer kapladığı bir bölgede bulunan Iğdır, gerek iklimi, gerekse toprak ve bitki örtüsüyle bölgenin adeta sebze-meyve deposu. Mikroklima iklimi, 800 metrelik rakımı ve toprak yapısı nedeniyle birçok meyve ve sebze türünün yanı sıra hububatın da yetiştirildiği Iğdır'da Aras nehri de bereket taşıyor. Başta kayısı olmak üzere, domates, elma, şeftali, karpuz, kavun, patlıcan, fasulye, biber, salatalık, ceviz, kiraz, dut, erik, mısır, pamuk, üzüm yetiştiriciliği yapan 10 bine yakın kayıtlı çiftçi, yaklaşık 358 bin hektarlık yüzölçüme sahip Iğdır Ovası'nın 118 bin 500 hektarını tarım arazisi olarak kullanıyor. İlk baharla birlikte ekim yapan çiftçiler, kayısı hasadından sonra bugünlerde başta domates, salata olmak üzere tarladan topladığı ürünlerini Iğdır-Nahcivan karayolu kenarındaki Melekli Beldesi'ne getirerek satışa sunuyor.
Nahcivan - 10.8.2019
Türkiye ile Azerbaycan arasında direkt hava koridoru açılacak
Keskin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'deki havalimanlarıyla Azerbaycan'ın Nahcivan Havalimanı arasında direkt uçuş imkanı sağlayacak bir hava koridoru açılması için Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) çatısı altında uzun bir süredir DHMİ tarafından sürdürülen çalışmaların tamamlandığını belirtti.
Nahcivan - 7.6.2019
Zabıta Müdürü, her ay Haydar Aliyev'in büstünü boyuyor
Azerbaycan'ın lideri Haydar Aliyev'i 1990-1993 yıllarında tanıdığını söyleyen Erdal Bagane, "Rahmetli Haydar Aliyev sını kenti olan Iğdır'a sık sık gidip gelirdi. O dönemde de Zabıta müdürüydüm. O dönemler Nahçivan ekonomik yönünden iyi değildi. Belediye başkanımız Ali Ağrı beydi. Başkanımız ve Iğdır halkının desteği ile Iğdır'dan Nahcivan'a 20 TIR erzak ve ilaç götürük.
Nahcivan - 7.6.2019
DHA YURT BÜLTENİ-7
Azerbaycan'ın lideri Haydar Aliyev'i 1990-1993 yıllarında tanıdığını söyleyen Erdal Bagane, "Rahmetli Haydar Aliyev sını kenti olan Iğdır'a sık sık gidip gelirdi. O dönemde de  Zabıta müdürüydüm. O dönemler Nahçivan  ekonomik yönünden iyi değildi. Belediye başkanımız Ali Ağrı beydi. Başkanımız ve Iğdır halkının desteği ile Iğdır'dan Nahcivan'a 20 TIR erzak ve ilaç götürük.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nahcivan Haberleri | Nahcivan Haber - Haberler - Nahcivan haberleri, son dakika nahcivan haber ve gelişmeleri burada. Serdar Ünsal, Ermenistan'ın amacı Türkiye'yi savaşa çekmektir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 11:36:45. #1.15#
title