Haberi Paylaş

ABD'de neler oluyor? Trump'ın evine baskının ardından Kongre üyesi Perry'nin telefonuna el konuldu

Dünya Haberleri

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın evi, dün FBI ajanları tarafından basıldı. Gizli belgelerin arandığı baskının ardından ABD'de dikkat çeken bir olay daha yaşandı. Pensilvanya temsilcisi Cumhuriyetçi Kongre üyesi Scott Perry'nin telefonuna FBI tarafından el konuldu. Perry, "Bu tür muz cumhuriyeti taktikleri her vatandaşı ilgilendirmeli." dedi.

Eski ABD Başkanı Trump, dün yaptığı yazılı açıklamada, Florida'daki malikanesinin FBI ajanları tarafından arandığını duyurdu. Eski ABD Başkanı açıklamasında "Florida, Palm Beach'teki güzel evim Mar-A-Lago şu anda kuşatma altında, büyük bir FBI ajanı grubu tarafından baskın yapılıp işgal edildi. Bu milletimiz için karanlık bir zamandır. Daha önce hiçbir ABD başkanının başına böyle bir şey gelmedi." ifadesini kullandı.

ABD basınına yansıyan haberlerde, FBI aramasının, Trump'ın Beyaz Saray'daki görevi sırasında Florida'daki konutuna gizli kayıtları götürüp götürmediğine ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili olduğu bildirildi.

Bu gelişmenin yankıları dinmemişken bu kez de Pensilvanya temsilcisi Cumhuriyetçi Kongre üyesi Scott Perry'nin telefonuna el konulduğu bildirildi. CBS News kanalına açıklamalarda bulunan Perry, "Bu sabah ailemle yolculuk yaparken üç FBI ajanı cep telefonuma el koydu." dedi.

FBI ajanlarının avukatıyla iletişime geçmek için teşebbüste bulunmadığını kaydeden Perry, telefonuna el konulmasına şaşırmadığını ancak öfkelendiğini söyledi. Perry "Bu tür muz cumhuriyeti taktikleri her vatandaşı ilgilendirmeli." ifadesini kullandı.

Tam Gemi Şok Denemeleri Donald Trump Dünya Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title