Başkent Türk bayraklarıyla donatıldı! Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arnavutluk'ta yapacağı açılışlarda - Haberler
Haberi Paylaş

Başkent Türk bayraklarıyla donatıldı! Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arnavutluk'ta yapacağı açılışlarda

İhlas Haber Ajansı - Dünya
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün resmi ziyarette bulunmak için Arnavutluk'a hareket etti. Ülkede sokaklar Türk ve Arnavut bayrakları ile süslenirken Erdoğan, bir dizi açılış programına katılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi temasları kapsamında gittiği Arnavutluk'ta, başkent Tiran'ın en önemli caddesi olarak adlandırılan "Deshmoret e Kombit" Türk ve Arnavut bayrakları ile donatıldı. Devlet kurumları da dahil birçok önemli binanın bulunduğu caddedeki yolun kenarlarına bayrakların asıldığı görüldü.

Arnavutluk sokakları Cumhurbaşkanı Erdoğan için Türk bayraklarıyla donatıldı

AÇILIŞLARA KATILACAK

Türkiye tarafından Arnavut depremzedeleri için armağan olarak inşa edilen Laç kentindeki deprem konutlarının hazırlıkları ile ülkenin İslam simgesi olan ve TİKA tarafından restore edilen Ethem Bey Cami açılışının son çalışmaları da tamamlandı. Ayrıca 2019'da meydana gelen deprem felaketinde evlerini kaybeden aileler için Türkiye tarafından Laç şehrinde inşa edilen konutların teslim töreni de bu gezi kapsamında gerçekleştirilecek.

Arnavutluk sokakları Cumhurbaşkanı Erdoğan için Türk bayraklarıyla donatıldı

Son yıllarda Türkiye'nin Arnavutluk'a bulunduğu insani ve askeri yardımlar kapsamında, deprem konutlarıyla birlikte Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi ve değişik tarihi yapıların restorasyonu da yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan en son 8 yıl önce Arnavutluk'a bir ziyaret gerçekleştirmişti.

İhlas Haber Ajansı / Dünya

Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı, Arnavut, Türk, Politika, Dünya, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Bilir Kişi:

İşim gereği yurtdışında çok bulundum ve balkan ülkelerini fazlasıyla gezdim ve konakladım. Müslüman bireylerin neredeyse tamamı, Reis için canımızı veririz diyorlar. İşte bu liderliktir. Ama bizdeki heykel severler, merdivene ters bineni lider diye yutturmaya çalışıyorlar :D

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title