Haberi Paylaş

Rusya ve Ukrayna arasında esir takası sonrasında evine ulaşan Ukraynalı asker toprağı öptü

Dünya Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arabuluculuğuyla Rusya ve Ukrayna arasında 200 esir takas edildi. Ukrayna'ya teslim edilen askerlerden birinin Ukrayna'ya adım atar atmaz toprağı "Evim" diye öptüğü anlar sosyal medyada paylaşıldı.

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilim devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski arasında yürüttüğü diplomasi sonucunda iki ülke arasında 200 esirin takas edildiğini duyurdu.

Rusya ve Ukrayna arasında esir mübadelesi gerçekleşti! Ukraynalı asker toprağı öptü

UKAYNA'DAN ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR MESAJI

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofis Başkanı Andriy Yermak, bugün sosyal medya hesabından mübadeleye ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Başkan Erdoğan'ın önemli rolü olduğunu vurgulayan Yermak, "Bu, Devlet Başkanı Zelenski ile Başkan Erdoğan arasındaki kişisel anlaşmaların sonucudur. Türkiye Cumhurbaşkanı'na çok teşekkürler." dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'taki Türkevi'nde yaptığı açıklamalarda esir takasını savaşın sonlandırılması yolunda önemli bir adım olarak nitelendirdi.

Rusya ve Ukrayna arasında esir mübadelesi gerçekleşti! Ukraynalı asker toprağı öptü

"EVİM" DİYEREK TOPRAĞI ÖPTÜ

Alınan karar sonrasında Rusya ve Ukrayna arasında 200 savaş esirinin mübadelesi gerçekleştirildi. Mübadele sonucu ülkesine dönen Ukraynalı esir askerlerden biri araçtan iner inmez ''Evim'' diyerek toprağı öptü. O anların yer aldığı video sosyal medyada da paylaşıldı.

Haberler.com / Fatma Eles - Dünya

Türkiye Ukrayna Rusya Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title