Haberler

Mısır'ın Şarm El Şeyh kentinde çöl safarileri turistlere sunuluyor

Güncelleme:

Mısır'ın Şarm El Şeyh kenti, turistlere Kızıldeniz haricinde çöl safarileri sunuyor. Tatilciler, bedevi çadırlarında geleneksel yemekleri tadabilir ve gece çölde kamp yaparak berrak gökyüzünün keyfini çıkarabilir.

Şara Zehra ÖZBEY/ MISIR, Mısır'ın Şarm El Şeyh kenti, turistlere Kızıldeniz haricinde çöl safarileri sunuyor. Sina Yarımadası'ndaki Şarm El Şeyh'in safari turlarında tatilciler, bedevi çadırlarında tandır üzerinde pişen ekmekleri ve bölgeye özel çayları tadıyor, gece safari çadırında kalarak berrak gökyüzü ışıklarını izleyebiliyor.

Safari, genellikle gündüz ve gece olmak üzere iki farklı seçenekte sunuluyor. Gündüz safarilerinde, çöl manzaralarını ve doğal yaşamı gözlemleme, yerel mutfak kültürünü tatma fırsatı bulunurken, gece safarilerinde ise genellikle yıldızların altında çölde kamp yapılıyor. Çöl safarileri sırasında, yerel Bedevi rehberler eşliğinde çölde develer üzerinde gezinti yapabilen turistler, ayrıca bedevi köylerini ziyaret edip tandır üzerinde pişen geleneksel bedevi ekmeklerini tadıyor.

Safari sırasında deve gezintisini tercih etmeyen ziyaretçiler için atv araçlarıyla çöl gezintisi imkanı sunuluyor. Gece safari kamplarında yerleşim yerlerinin ışıklarının olmadığı bir ortamda çöl, berrak gökyüzüne ev sahipliği yapıyor. Rehberler, çöl safarisi yaparken güneş koruyucu kremi, su ve uygun giysiler tavsiye ederek çöldeki güvenlik kurallarını safari öncesi turistleri bilgilendiriyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Şarm El Şeyh Mısır Çöl Doğa Turizm Dünya Güncel Haberler

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Bakmadan Geçme

20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir?
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title