Kamerun'da "sahte peygamber" papazın koronavirüs iddiasıyla ölmesi gerginliğe yol açtı - Haberler
Haberi Paylaş

Kamerun'da "sahte peygamber" papazın koronavirüs iddiasıyla ölmesi gerginliğe yol açtı

AA - Dünya
 - Güncelleme:

Kamerun'da 2018 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan ve kendini peygamber olarak tanıtan papaz Franklin Ndifor Afanwi'nin koronavirüs iddiasıyla hayatını kaybetmesi üzerine evinin önünde toplanan sempatizanlarını polis dağıtmaya çalışınca gerginlik çıktı.

Ulusal basındaki haberlere göre, Pentakostal Krallık Uluslararası Papazlığı kilisesinin kurucusu Afanwi, Kovid-19 salgınında hastalandığı ileri sürüldü. Papaz, bugün evinde hayatını kaybetti.

Papaz Afanwi'nin sevenleri evinin önünde toplanarak, polisin ve doktorların eve girmesine izin vermedi. Diğer yandan ailesi Afanwi'nin öldüğünü reddediyor.

Papaz Afanwi'nin geçen hafta Douala kentinde çok sayıda Kovid-19 koruma kiti dağıttığı iddia ediliyor.

Kamerun'da 'sahte peygamber' papazın Kovid-19 iddiasıyla ölmesi gerginliğe yol açtı

Sosyal medyada yer alan görüntülerde ise takipçilerinin papazın evinin önünde ayin yaptığı ve eve zorla girmeye çalıştıkları görülüyor.

Kamerun'da 'sahte peygamber' papazın koronavirüs iddiasıyla ölmesi gerginliğe yol açtı

Franklin Ndifor Afanwi, 2000'li yılların ortalarında, Tanrı'da bir çağrı aldığını iddia ederek, evanjelik bir papaz olmuştu. Papaz, 2010 yılında Pentakostal Krallık Uluslararası Papazlığı kilisesini kurmuştu.

Bir televizyon kanalı olan Afanwi, Tanrı'nın elçisi olduğunu ve yolsuzluğu sonlandıracağı iddiasıyla aday olduğu 2018 cumhurbaşkanlığı seçimini Paul Biya'ya kaybetmişti.

AA / Dünya

Peygamber Kamerun Polis Yaşam Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title