Haberi Paylaş

İsveç'te Kur'an yakan provokatör, skandal eylemi finanse eden gazeteciyi suçladı: Benim fikrim değildi

Dünya Haberleri

İsveç'te Kur'an yakan provokatör, skandal eylemi finanse eden gazeteciyi suçladı: Benim fikrim değildi

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakan siyasetçi Rasmus Paludan, Müslüman aleminin büyük tepkisini çekti. İsveç medyasına konuşan Paludan, yakma eyleminin kendi fikri olmadığını belirtti. Eylemin masraflarını karşılayan Gazeteci Chang Frick ise Paludan ile mesajlaşma yoluyla temas kurduğu ancak Kur'an-ı Kerim yakma meselesini tartışmadıklarını söyledi. İsveç basını ikili arasındaki mesajlaşmaları sayfalarına taşıdı.

İsveç'in başkenti Stockholm'de PKK/YPG terör örgütü yandaşlarının gerçekleştirdiği ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan çirkin saldırı ve daha sonrasında Rasmus Paludan isimli siyasetçinin Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiği önünde Kur'an-ı Kerim yakmasına Türkiye'nin tepkisi sert oldu.

Konu dünya gündemini de meşgul ederken İsveç medyasında Rasmus Paludan'ın ifadelerine yer verildi. Expressen gazetesinin, "Kur-an yakmak benim fikrim değil" başlıklı haberinde Paludan'ın yakma eyleminin kendi fikri olmadığını iddia ettiği bilgisine yer verildi.

Paludan, eylem fikrinin gösteri ücretini ödeyen Chang Frick'ten geldiğini söylerken; gazeteci Frick ise, ilk olarak Erdoğan'a karşı gösteri yapacak aktivistlerle temas kurduğunu belirtti. Frick, desteğini verdiği şeyin Müslümanları kışkırtmak değil, Türkiye'ye karşı bir protesto eylemi olduğunu söylediğini vurguladı.

Haberde ikili arasındaki mesajlaşma görüntüsüne de yer verildi. Gazeteci, Paludan'ın skandal eyleminden ödemeyi yaptıktan sonra haberdar olduğunu belirterek suçu ona attı.

Söz konusu haberde Frick'in Paludan ile mesajlaşma yoluyla temas kurduğu; ancak Kur'an-ı Kerim yakma meselesini tartışmadıkları yazıldı.

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakan provokatör konuştu: Benim fikrim değildi

Türkiye İsveç Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (49)

VaioNokia:

bu arada nisan 18 2022'de Yüce Rabbimiz'in kelamı Kur'an-ı Kerim'e isveçte yine saldırı düzenlenmiş... hem de aynı kişi tarafından.....o vakit de "nota" vermişiz ama pek faydası olmamış belli ki.....??? Sultan 2. Abdülhamid Han "Bu millet iyidir yalnız bir kusuru var çabuk unutur" .....

mesut:

Mesajda Türk bayrağı bulurum problem değil ama kuran bilmiyorum diyo. Bayrak yakmanin hukuksal sorunları v.b gibi şeyler yazmış. Bu show amacıyla yapılan bir eylem. Ama bunu yaptıranlar çok iyi hesap yapmış. yani bunun fikri olmadığı belli. ama kim yaptırdı? Küreselciler olmadığı kesin..

Umit Cetin:

Eyt gurbetçiler köle olmuş gurbetçiler neredesiniz hiç mi inancınız yok bukadarmı korkaksınız

Tüm 49 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title