Haberler

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

Güncelleme:

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin, helikopter kazasından saatler önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baraj açılışında yaptığı bir konuşma dikkat çekti. Reisi, Aliyev ile bir araya gelmesiyle ilgili "Bazıları bizim bir araya gelmemizi ve ortak başarılarımızı hoş karşılamıyor fakat bunlar bizim için önemli değil. Önemli olan ülkelerimiz, devletlerimiz ve halklarımız için iyi olanı hep birlikte hayata geçirmiş olmamız." dedi. Söz konusu ifadeler "suikast" şüphesini akıllara getirdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile iki ülke sınırında bulunan Kız Kalesi ve Hudaferin barajlarının açılışını yapan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopterinin kaza yapması dünya gündemine bomba gibi düştü. İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin, helikopter kazasından saatler önce, Azerbaycan-İran ilişkilerine yaptığı yorum dikkatlerden kaçmadı.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopter, Doğu Azerbaycan'da şiddetli rüzgar nedeniyle kaza geçirdi. Reisi, kazadan önce ise Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baraj açılışındaydı. Aliyev ve Reisi, iki ülke sınırında Kız Kalesi ve Hudaferin barajlarının açılışını yaptı. Reisi, burada yaptığı konuşmada, Aliyev'le yeniden bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazası öncesi Aliyev ile ilgili sözleri dikkat çektiİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi

"BAZILARI BİZİM BİR ARAYA GELMEMİZİ VE ORTAK BAŞARILARIMIZ HOŞ KARŞILAMIYOR"

Cumhurbaşkanı Reisi, bugün iki önemli projenin açılışını yapacaklarını belirterek, "Bu projeler, İran ile Azerbaycan'ın bu gibi çok önemli büyük projeleri hayata geçirebileceğinin göstergesidir. Bazıları bizim bir araya gelmemizi ve ortak başarılarımızı hoş karşılamıyor fakat bunlar bizim için önemli değil. Önemli olan ülkelerimiz, devletlerimiz ve halklarımız için iyi olanı hep birlikte hayata geçirmiş olmamız." şeklinde konuştu.

"İRAN-AZERBAYCAN İLİŞKİLERİ BÖLGEMİZDE İSTİKRARIN ÖNEMLİ ŞARTIDIR"

Aliyev de bugünkü görüşme ve törenin İran-Azerbaycan ilişkileri tarihinde güzel ve parlak bir sayfa olarak kalacağını vurguladı. Açılışını yapacakları projenin teknik açıdan çok önemli olduğunu ve aynı zamanda iki halkı, iki devleti daha da yakınlaştıracağını söyleyen Aliyev, "Halkımızın ortak başarısı elbette dostlarımızı mutlu ediyor. Beğenmeyenler ise kendi işlerine baksa daha iyi olur. İran ve Azerbaycan devletleri bugün çok güçlü ortak siyasi irade ortaya koydu, birlikte olduğumuzu ve birlikte olmaya devam edeceğimizi kendi halklarına ve tüm dünyaya açıkça ilan etti. Önemli olan budur. İran-Azerbaycan ilişkileri bölgemizde istikrarın önemli şartıdır. Elbette böylesine güzel bir proje halkımızın refahını, istihdamı artıracak, dolayısıyla başarıya giden bir sonraki adım olacaktır. Gelecekte buna benzer pek çok ortak projenin olacağına eminim." dedi.

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazası öncesi Aliyev ile ilgili sözleri dikkat çektiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi

BARAJ AÇILIŞI DÖNÜŞÜ HELİKOPTER KAZA YAPTI

Aliyev ve Reisi görüşme sonrası Aras Nehri üzerinde iki ülke tarafından ortaklaşa inşa edilen Kız Kalesi ve Hudaferin barajlarının açılışını gerçekleştirdi. Baraj açılışı dönüşü ise İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopter, Doğu Azerbaycan'da şiddetli rüzgar nedeniyle kaza geçirdi. Reisi'nin bulunduğu helikopterde İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın da olduğu öğrenildi.

"KURTARMA EKİPLERİ HENÜZ BÖLGEYE ULAŞMADI"

İran İçişleri Bakanı Ahmad Vahidi, helikopter kazasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanını (Reisi) taşıyan helikopter kötü hava koşulları nedeniyle sert iniş yapmak zorunda kaldı. Kurtarma ekipleri henüz bölgeye ulaşmadı." ifadelerini kullandı.

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazası öncesi Aliyev ile ilgili sözleri dikkat çekti

Kaynak: AA / Dünya

İbrahim Reisi İlham Aliyev Helikopter Azerbaycan İran Politika Dünya Güncel Haberler

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Kaçak hacılar Suudi Arabistan'a ihbar edildi' iddiasına yalanlama

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan "Kaçak hacılar Suudi Arabistan'a ihbar edildi' iddiasına yalanlama

Bomba iddia! Reza Zarrab, sosyetik güzelle Miami'de dünyaevine girdi

Bomba iddia! Reza Zarrab, sosyetik güzelle Miami'de dünyaevine girdi

Bülent Şakrak, yeni sevgilisi Esra Akpınar ile ilişkisini ilan etti

Bülent Şakrak, yeni sevgilisi Esra Akpınar ile ilişkisini ilan etti

Bakmadan Geçme

Herkes onu konuşuyor! Halil Umut Meler, verdiği kararlarla maça damgasını vurdu

Herkes onu konuşuyor! Halil Umut Meler, verdiği kararlarla maça damgasını vurdu

500

Yorumlar (21)

Gjerj Kastoroiti:

darısı bize

731
338
yanıtYanıtla
erge_nekon:

Neden öyle diyorsun Bizanslı kardeş ,hayır dile komşuna hayır gelsin başına

yanıt240
yanıt150
Ssvep:

Darısı sana

yanıt168
yanıt130
Orhan Karakuzulu:

dört ayaklinin duasi kabul olsaydi.......

yanıt156
yanıt116
Doktor bey ve Kızı ERGÜN:

ABD nin yıllardır tam ambargo uyguladığı yine de İHA siha, araba, helikopter vb hatta atom bombası üreten bir ülke İran ve Suriye gibi yıllardır Filistin e yardım eder, 20 yıldır, yani İsrail yapmış olabilir, bizimkine ABD ve İsrail hiç yapmadı bunu nedense

yanıt18
yanıt38
dikduran adam:

VALİDENDE BİZE

yanıt0
yanıt1
Selim Keskin:

Özal da Azerbaycan dönüşü rahmetli oldu.

270
6
yanıtYanıtla
Ali Damcı:

SANKİ BU KAZADA AMERIKAN KOKUSU VAR

164
7
yanıtYanıtla
kuto:

HAVA DA AŞK KOKUSU VAR BE ABİİ

yanıt0
yanıt3
Ako:

Sizinde kankanız değil mi

29
11
yanıtYanıtla
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title