Haberler

Elon Musk, dünyanın en zengin ve en güçlü kişilerini ağırladığı "anti-Joe Biden" yemeği düzenledi

Güncelleme:

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, geçen ay, dünyanın en zengin ve en güçlü kişilerini ağırladığı bir 'anti-Joe Biden' yemeği düzenledi. Bu toplantı, Demokratlara karşı nasıl fon toplanacağı konusunu ele aldı. Ancak toplantının amacı, eski başkan Donald Trump'ı desteklemek değildi. Musk, son yıllarda siyasete giderek daha fazla ilgi göstermeye başladı ve sıklıkla dünya liderleriyle bir araya geliyor.

Bu toplantı, iş adamı David Sacks ile birlikte Nisan ayında Hollywood Hills'deki Sacks'ın malikanesinde gerçekleştirildi ve ilk olarak Puck tarafından bildirildi. Yemekte, Demokratlara karşı nasıl fon toplanacağı konuşuldu.

Puck, bu toplantıyı "anti-Biden" olarak etiketledi, ancak bu toplantı özellikle eski başkan Donald Trump'ı desteklemek amacıyla yapılmadı. David Sacks, bir podcast'te Trump'ın 6 Ocak olayları nedeniyle ulusal düzeyde tekrar aday olmaktan "diskalifiye olduğunu" söyledi.

Katılımcılar arasında Peter Thiel, Rupert Murdoch, Michael Milken ve Travis Kalanick gibi isimler yer aldı. Yemekte göç meselesi önemli bir konu olarak ele alındı.

Dünyanın ikinci en zengin insanı olan Musk, son yıllarda siyasete giderek daha fazla ilgi göstermeye başladı ve sıklıkla dünya liderleriyle bir araya geliyor. Musk, eski adıyla Twitter olan sosyal medya platformu X üzerinden politik görüşlerini sıkça paylaşıyor.

Musk, gelecek Kasım'da yapılacak ABD başkanlık seçimlerinde henüz bir adayı desteklemediğini belirtti. 2020'de Biden'a oy verdiğini açıklayan Musk, Ocak ayında sosyal medyada "Bu sefer Biden için oy kullanacağımı sanmıyorum" dedi ve Biden'ın göç politikasını eleştirerek, İç Güvenlik Sekreteri Alejandro Mayorkas'ın azledilmesini istedi.

Musk ayrıca X platformunda sık sık "ifade özgürlüğü"nü savunuyor ve eski başkan Trump'ı eleştiriyor. Trump'ın Paris İklim Anlaşması'ndan çekilmesinin ardından 2017'de Trump'ın başkanlık danışma konseylerindeki görevlerinden ayrıldı. Trump, 2022'de Musk'ı "sahtekâr" olarak nitelendirince, Musk, "Adamdan nefret etmiyorum, ama Trump'ın şapkasını çıkarıp gün batımına doğru yelken açma zamanı geldi," diye yanıt verdi.

Haberler.com / Abdullah Teymur - Dünya

Donald Trump Joe Biden Elon Musk Siyaset Spacex Dünya CEO Teknoloji İş Dünyası Politika Dünya Haberler

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title