Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Pelosi'nin Ermenistan'ı ziyareti soruldu, cevabı ABD'yi çıldırtacak

Dünya Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'deki programlarının bitmesinin ardından Türkevi'nde buluştuğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Amerikan Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Ermenistan ziyaretinin hatırlatılması üzerine yorumda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pelosi'nin bu ziyaretiyle kalkıp da Kafkasya'daki bu gelişmelere darbe vuracak ne mecali var ne cürmü var. Ermenistan Başbakanı ile görüşebilirim, orada bizim de hamlelerimiz olacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Toplantısı için gittiği ABD'den yurda dönüşü öncesi Türkevi'nde gazetecilerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetecilerin hem Türkiye hem de dünya gündemi hakkındaki sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Amerikan Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Ermenistan ziyareti de soruldu. Soru üzerine "Pelosi'nin bu ziyaretiyle kalkıp da Kafkasya'daki bu gelişmelere darbe vuracak ne mecali var ne cürmü var" yorumu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben inanıyorum ki o birçok yeri de rahatsız etmiştir. Hiç fazla abartmaya falan da gerek yok. Şimdi biz de bazı hazırlıkları yapıyoruz. Buradan döndükten sonra gereken adımları da atarız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi Prag'da Avrupa Siyasi Topluluğu Zirvesi var. Şu anda Prag'daki zirveye katılıp katılmama gibi bir değerlendirme içindeyiz. Prag'daki zirveye katılmamız halinde, Paşinyan'ın oraya gelme durumu var. 'Orada görüşebilir miyiz?' diye de bir düşüncesi olmuş galiba.

Belki orada kendisiyle bu konuları ayrıca bir görüşme durumumuz olabilir. Fakat tabii bu konularla ilgili Kafkasya'da bizim de bazı hamlelerimiz olacak. Onun da şimdilik sadece planlama süreci içerisindeyiz. Sayın İlham Aliyev kardeşimizle de bunları konuşup, ona göre adımlarımızı atacağız."

Haberler.com / Yavuz Selvi - Dünya

Erdoğan Acar Ermenistan Politika Dünya Güncel Haberler

title