Brüksel'de Parti Temsilcileri Ysk Kararı Hakkında Ne Düşünüyor ? - Haberler
Haberi Paylaş

  Brüksel'de Parti Temsilcileri Ysk Kararı Hakkında Ne Düşünüyor ?

  Euronews.com - Dünya
  Brüksel'de Parti Temsilcileri Ysk Kararı Hakkında Ne Düşünüyor ?

  Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçimlerini yenileme kararı Brüksel'de parti temsilcileri tarafından nasıl karşılandı ? Euronews Türkçe HDP Brüksel Temsilcisi Eyyüp Doru, CHP Brüksel temsilcisi Kader Sevinç ve İyi Parti yetkilisi Hakan Hüsnü Erzurumlu ile görüştü.

  Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçimlerini yenileme kararı Brüksel'de parti temsilcileri tarafından nasıl karşılandı? Euronews Türkçe CHP Brüksel temsilcisi Kader Sevinç, İyi Parti yetkilisi Hakan Hüsnü Erzurumlu ve HDP Brüksel Temsilcisi Eyyüp Doru ile görüştü. Avrupa Birliği kararın hemen ardından yazılı açıklama yayınlayarak duruma sert tepki gösterirken parti temsilcileri YSK kararını demokratik değerlere aykırı olarak değerlendirdi. Euronews Türkçe AK Parti Brüksel temsilcisi Ruhi Açıkgöz'den de mülakat talebinde bulundu ancak cevap alınamadı.

  "Bu bir sivil darbe"

  CHP Brüksel temsilcisi Kader Sevinç "YSK'nin vermiş olduğu karar demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçildi. Bu bir sivil darbe. Yeniden seçime gideceğiz ve mücadelemizi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. Kader Sevinç Türkiye'nin Avrupa Birliği kurumlarını seçimlerde gözlemci olarak davet etmesi gerektiğini söyledi.

  Euronews.com / Dünya

  Yüksek Seçim Kurulu, Kader Sevinç, Euronews, Brüksel, Dünya, Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title