Haberler

Binlerce kişiye korona aşısı diye tuzlu su enjekte etti! Mahkemenin verdiği karar olaydan daha skandal

Güncelleme:

Almanya'da yaklaşık 8 bin 600 hastaya koronavirüs aşısı yerine tuz ve su enjekte eden sahte hemşire için mahkemeden çıkan karar ülkede infiale yol açtı. 39 yaşındaki hemşire, mahkeme tarafından altı ay denetimli serbestlik cezasına çarptırılırken, kararın 1 hafta içerisinde temyize götürülebileceği belirtildi.

Almanya'da 39 yaşındaki hemşire Antje T.'nin yaptıkları ülke gündemine oturdu. Antje T. isimli hemşire 5 Mart ile Nisan 2021 tarihleri arasında çoğunluğu hastane çalışanı, eğitimci ve 70 yaş üstü doktorlardan oluşan 8 bin kadar hastaya BioNTech Pfizer aşısı yerine tuzlu su solüsyonu enjekte etti. Antje T.'yi,bunu gören başka bir çalışma arkadaşı ihbar etti.

HEMŞİREYE DENETİMLİ SERBESTLİK CEZASI

Olayın açığa çıkmasının ardından görevinden ihraç edilen Antje T. tutuklandı. Antje T., 2022'deki duruşmada 15 adet kasıtlı suçtan yargılanmaya başlanırken, bunlardan dokuzu delil olmadığı için davadan düşürüldü. Korona aşısı yerine insanlara tuzlu su enjekte eden hemşire altı ay denetimli serbestlik cezası verildi. Karara büyük tepki gösteren kamuoyu, davanın yeniden gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.

SOSYAL MEDYADA AŞI KARŞITI PAYLAŞIM YAPMIŞ

Mahkeme sözcüsü Torben Toelle, savcının altı şırınganın salin çözeltisiyle değiştirildiğine dair kanıt bulduğunu belirtirken, daha fazla kaç kişiye uygulandığının ortaya çıkmadığı için suç olarak davaya dahil edilemeyeceğini söyledi. Öte yandan hemşirenin sosyal medya hesabından aşı karşıtı paylaşımlar yaptığı öğrenilirken, kararın bir hafta içinde temyiz edilebileceği belirtildi.

Haberler.com Haber Merkezi / Turan Yiğittekin - Dünya

Koronavirüs Aşısı Almanya Aşı Sağlık Dünya Güncel Haberler

500

Yorumlar (1)

mahalle sakini:

Aşı olanlar kitleler halinde ölüyor. Türkiye almanya ingiltere hollanda kalp krizi ölüm sayıları açıklanmıyor. Pfzer ceo'su aşıların işe yaradığını gösteren hiçbir çalışma yapmadıklarını açıkladı uyanın insanlar bio terörle öldürülüyor.

11
4
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title