Haberi Paylaş

ABD "ölümcül kar fırtınası"na teslim! Can kayıpları her geçen saat artıyor

Dünya Haberleri

ABD'de "nesilde bir kez görülebilecek" dondurucu kar fırtınasında ölü sayısı 26'dan 41'e yükseldi. Dondurucu kar fırtınası nedeniyle milyonlarca kişi elektriksiz kaldı, binlerce uçuş ise iptal edildi.

Kısa bir süre önce ABD'yi etkisi altına alan kar fırtınasında can kayıpları artıyor. İlk olarak 26 kişi olarak açıklanan vefat sayısının son olarak 41'e yükseldiği belirtildi.

ABD 'ölümcül kar fırtınası'na teslim! Can kayıpları her geçen saat artıyor

ELEKTRİKSİZ KALDILAR

Yoğun kar yağışının olduğu bazı bölgelerde acil durum ilan edilerek, sürüş yasağı getirildi. Bazı eyaletlerde elektrik şebekesi operatörleri ise kapasite sorunu nedeniyle kullanıcılardan tasarruflu olmaları için çağrıda bulundu. Ülkede milyonlarca kişi kar fırtınası nedeniyle elektrikten yoksun kalarak evlerine hapis oldu.

ABD 'ölümcül kar fırtınası'na teslim! Can kayıpları her geçen saat artıyor

UÇUŞLAR İPTAL

Kanada'daki Büyük Göller'den Meksika sınırındaki Rio Grande'ye kadar kapsamı genişleyen "ölümcül kar fırtınası", ABD nüfusunun yaklaşık yüzde 60'ını olumsuz etkiledi. Uçuş takip sitesi FlightAware, 25 Aralık Pazar günü ABD'de iç ve dış hatlarda 1645 uçuşun iptal edildiğini, 3869 uçuşta da gecikme yaşandığını bildirdi. Ulusal Hava Servisi de pazar sabahı itibarıyla Buffalo Niagara Uluslararası Havalimanı'nda kar kalınlığının 109 santimetreye ulaştığını aktardı.

ABD 'ölümcül kar fırtınası'na teslim! Can kayıpları her geçen saat artıyor

Yetkililer, ayrıca Büyük Göller'in yakınında atmosferik basıncın aniden düşmesiyle oluşan ve "bomba siklonu" şeklinde adlandırılan kuvvetli bir kasırganın meydana geldiğini duyurdu. Söz konusu kasırganın şiddetli rüzgarlar ve kar fırtınasına neden olduğu aktarıldı.

Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Hakan Arslanoglu:

Ölümcül kar fırtınası Beyaz Saray' a da uğrar inşallah..

Cevap Yaz19Yayından Kaldır
Orcun Yazicioglu:

Storm of the Century, Stephen King ^.^

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
HALİS ER:

çok şükür, bir süre dünyayı karıştırmaktan geri kalırlar ve kendi dertleriyle uğraşırlar

Cevap Yaz210Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title