Haberi Paylaş

155 metrelik ABD savaş gemisinde dikkat çeken bayrak detayı: Bu mesaj ne ve kime?

Dünya Haberleri

Cuma günü İstanbul Boğazı'ndan geçerek bugün İzmit Körfezi'ne demir atan 155 metrelik ABD savaş gemisi USS Nitze'deki bir detay dikkatlerden kaçmadı. Gemide teamüllerden daha büyük seyir bayrağı kullanılmasına vurgu yapan emekli amiral Cem Gürdeniz, "Bu bir mesaj. Bu mesaj ne ve kime" diye sordu. ABD'nin Türkiye için "olası terör saldırısı" uyarısı yapmasına da değinen Gürdeniz, "Türkiye, terör saldırısı uyarısı yapılacak kadar tehlikeliyse savaş gemisi neden burada?" diye sordu.

ABD'nin Türkiye için "olası terör saldırısı" uyarısı yaptığı ve İstanbul'daki çok sayıda konsolosluğun art arda kapatıldığı günlerde ABD savaş gemisi USS Nitze önceki gün İstanbul'a gelerek Dolmabahçe açıklarında demirledi. Bugün de İzmit Körfezi'ne demir atan 155 metre uzunluğundaki savaş gemisinin bir süre bölgede olacağı bildirildi.

155 metrelik ABD savaş gemisinde dikkat çeken bayrak detayı: Bu mesaj ne ve kime?

ABD BÜYÜKELÇİSİ GEMİYİ ZİYARET ETMİŞTİ

340 mürettebatın bulunduğu gemi Dolmabahçe açıklarına demirlediği cuma günü ABD Büyükelçisi Jeffry L. Flake tarafından ziyaret edilmiş ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise gemiyi ziyaret eden Flake'i "Amerikan büyükelçisine buradan söylüyorum. Hangi gazetecilere yazı yazdırdığını biliyorum. Pis ellerini Türkiye'nin üzerinden çek. Çok net söylüyorum" sözleriyle hedef almıştı.

155 metrelik ABD savaş gemisinde dikkat çeken bayrak detayı: Bu mesaj ne ve kime?

BAYRAK DETAYI DİKKATLERDEN KAÇMADI

İzmit Körfezi'nde Sahil Güvenlik botunun da eşlik ettiği ABD savaş gemisindeki bir detay ise dikkatlerden kaçmadı. Gemide teamüllerden daha büyük seyir bayrağı kullanılmasına vurgu yapan emekli amiral Cem Gürdeniz, "Türkiye, terör saldırısı uyarısı yapılacak kadar tehlikeliyse savaş gemisi neden burada. Bayrağın olması gerekenden beş kat büyük olmasının bir mesaj olduğu açık. O zaman şunu sormalı: 'Bu mesaj nedir ve kime-kimleridir?'" dedi.

155 metrelik ABD savaş gemisinde dikkat çeken bayrak detayı: Bu mesaj ne ve kime?Emekli Amiral Cem Gürdeniz.

İstanbul Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (35)

Zeki Çağlar:

bunlar geldi bu felaket geldi başımıza deprem diyorum suni olarak fayları tetikleyen işleri yapmasınlar

Cevap Yaz30Yayından Kaldır
virtueslife:

eğer türkiyede yakın zamanda bir terör saldırısı düzenlerse bunlar.Emin olun bunun iktidara yarayacağının farkında oldukları için yapıyorlardır.Gitmesi için değil .Amerikan yönetimi bizim toplumu çok iyi tanıyor.Bir olan dönüyor haberiniz olsun.Açın gözlerinizi artık.

Cevap Yaz1411Yayından Kaldır
virtueslife:

İyide kimse de demiyor o amerikan gemisinin boğazda ne işi var ve bir süre burada kalacakmış bu boğazlar bizim değilmi kardeşim bu kara suları da bizim. Ozaman amerikan gemisi orada ne yapıyor ne için geldi bunlar.Süleyman soylu bunun açıklamasını yapsın önce.

Cevap Yaz57Yayından Kaldır
Tüm 35 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title