Haberler » Spor » Dünya Şampiyonu Korkmaz, Altınla Ödüllendirildi - Spor

Dünya Şampiyonu Korkmaz, Altınla Ödüllendirildi

Brezilya'da yapılan, Dünya Liseler Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Erzurumlu atlet Enis Korkmaz, Vali Altıparmak ile Milli Eğitim Müdürü Bilge'yi ziyaret etti

Korkmaz: "Bu branşta Tü...

Dünya Şampiyonu Korkmaz, Altınla Ödüllendirildi

Dünya Liseler Olimpiyatları'nda 3 bin metrede altın madalya kazanan milli atlet Enis Korkmaz, Vali ve Milli Eğitim Müdürü tarafından Cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.

'da yapılan olimpiyatlarda dünya şampiyonu olan Lisesi 12. sınıf öğrencisi Korkmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy, antrenörü Orhan Güngör, okul müdürü İkram Korkmaz, beden eğitimi öğretmeni Tuncer Kurt ile Milli Eğitim Müdürü Bilge'yi ziyaret etti.

Başarılı sporcu Korkmaz'ı tebrik eden Bilge, "Enis'i gönlümüze basıyoruz. Bizi gururlandırdı. Erzurum adına Türkiye'de değil, Brezilya'da şanlı bayrağımızı göndere çektirdi. Belki Türkiye'de bir ilk. İnşallah bu başlatmış olduğu ilki bundan sonraki katıldıkları bütün yarışmalarda devam ettirecek. İyi bir atletimiz olarak yetişen kardeşimizi daha iyi yerlerde görmek istiyoruz" diye konuştu.

Başarılı sporcu Korkmaz da şampiyonaya 12 ülkeden katılım olduğunu ve kendisinin altın madalya kazandığını belirterek, büyük mutluluk yaşadığını ifade etti. Daha önce Balkan ve Türkiye şampiyonluğu elde ettiğini vurgulayan Korkmaz, "İnşallah bu başarılarım artarak devam edecek" diye konuştu.

Ziyarette, Milli Eğitim Müdürü Bilge, dünya şampiyonu Korkmaz'a altın hediye etti.

- Dünya Liseler Olimpiyatları'nın 17'ncisi Türkiye'de yapılacak

Korkmaz ve beraberindekiler daha sonra Vali Ahmet Altıparmak'ı makamında ziyaret ederek, çiçek takdim etti. Korkmaz'ın büyük bir başarı elde ettiğini, bunun devam etmesini temenni eden Altıparmak, azmin ve kararlılığın başarıyı getirdiğini söyledi.

Altın madalyayı Türkiye kazandığı için Dünya Liseler Olimpiyatları'nın 17'ncisinin ülkemizde yapılacağının ifade edilmesi üzerine Vali Altıparmak, söz konusu şampiyonanın Erzurum'da yapılması gerektiğini söyledi.

Vali Altıparmak, altın madalyanın Erzurumlu sporcu tarafından kazanıldığını ve şampiyonanın da burada yapılmasının önemli olduğunu belirtti.

Söz konusu şampiyonanın 16 yıldır yapıldığını anımsatan milli atlet Korkmaz da "Bu şampiyonanın 16 yıllık tarihinde Türkiye'ye ilk kez altın madalya kazandırdığım için çok mutluyum. İnşallah bunun devamını getireceğim" dedi.

Yaklaşık 6 yıldır bu sporu yaptığını anlatan Korkmaz, şampiyonaya rakım olarak yüksek olan Erzurum'da hazırlandığını ifade etti.

Vali Altıparmak, Korkmaz'a Cumhuriyet altını taktı. - Erzurum

Kaynak: AA

Manşet

Haberler