Dr. Fatih Kurt: "Fetö Bize Çok Açık Bir Şekilde Bizim İyi Niyetimizi, Temiz Duygularımızı İstismar...

Dr. Fatih Kurt: "Fetö Bize Çok Açık Bir Şekilde Bizim İyi Niyetimizi, Temiz Duygularımızı İstismar...

Dr. Fatih Kurt: "FETÖ bize çok açık bir şekilde bizim iyi niyetimizi, temiz duygularımızı istismar eden bir örgüttür"KÜTAHYA - Kütahya İl Müftülüğü tarafından düzenlenen '15 Üemmuz ve din güvenliği konulu konferansa konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr.

Dr. Fatih Kurt: "FETÖ bize çok açık bir şekilde bizim iyi niyetimizi, temiz duygularımızı istismar eden bir örgüttür"

KÜTAHYA - Kütahya İl Müftülüğü tarafından düzenlenen '15 Üemmuz ve din güvenliği konulu konferansa konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt konuşmacı olarak katıldı.
Belediye Kültür Sarayı'nda yoğun bir katılımla gerçekleştirilen konferansa Vali Ahmet Hamdi Nayir de katıldı.
Konferansı açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, 15 Temmuz şehitlerinin rahmet ve minnetle anıldığını ifade ederek, "Hiç şüphesiz 15 Temmuz gecesi ihanet kalkışmasına karşı en etkili cevap, halimizi Rahman'a arz eden sala sesleri olmuştur.O karanlık geceyi 'Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan salalarıyla aydınlığa çeviren tüm din gönüllüsü meslektaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum.'Hafız' ismiyle bizleri büyük bir fitneden muhafaza buyuran Rabbimize nihayetsiz hamdolsun. Yüce Rabbimiz, milletimizin geleceğini aydınlık ve müreeh eylesin.Şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum" diye konuştu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, "Geçmişte insanların temiz duygularından, iyi hasletlerinden istifade ederek kötü emellerine insanlara enjekte etmeye çalışan, huzuru bozmaya çalışan insanlar ve gruplar hep var olmuştur. Tarihe baktığmızda bunların örneklerin de görüyoruz. Biz bunlarda hep mücadele eden bir toplumuz. FETÖ bize çok açık bir şekilde bizim iyi niyetimizi temiz duyugularını istismar eden bir örgüttür. Bunlarla mücadelemiz millet olarak devam edecektir" ifadelerini kullandı.