Dp'nin Iğdır Milletvekili Adayları Tanıtıldı

Dp'nin Iğdır Milletvekili Adayları Tanıtıldı

Demokrat Parti Iğdır Milletvekili Adayları Şamil Ayrım'la Zafer Apaydın, Dedemin Oteli'nde Basın Toplantısı Düzenledi.

Dp'nin Iğdır Milletvekili Adayları Tanıtıldı

Demokrat Parti Iğdır Milletvekili adayları Şamil Ayrım'la Zafer Apaydın, Dedemin Oteli’nde basın toplantısı düzenledi.

Basınla toplantısı öncesi Milletvekili adaylarını tanıtan DP İl başkanı Ekrem Demirtekin, basın aracılığıyla milletvekili adaylarını karşılayan vatandaşlara teşekkür etti.

DP Milletvekili adayı Şamil Ayrım'da yaptığı açıklamada:" Ben öncelikle işini gücünü bırakıp bizi karşılamaya gelen hemşehrilerime canı gönülden teşekkür etmek istiyorum. Iğdır'a geldim ilk olarak basın mensuplarıyla buluşup bilgi alışverişinde bulunmak istedim. Iğdır'ın sorunlarını biliyorum. Ancak birde sizlerden duymak istiyorum. Bu seçimler 2012 yılına kadar parlamentoyu teşkil edeceği için çok önemlidir. Ülke önemli bir dönemden geçiyor. Ülkede gergin bir ortam yaratmak istiyorlar. Bizler DP adayları olarak asla ortamı germeyeceğiz. Kimsenin bizim için birbirine kırılmasını istemiyoruz. Burada herkes birbiriyle akraba, milletvekili adaylarının birçoğu dışarıdan gelmiş insanlar, onun için kimsenin siyasiler yüzünden birbiriyle kırılmasını istemiyoruz. Bizim partiden Iğdır'dan 5 aday müracaat etti. Bu arkadaşlardan iki kişi listeye girdi. Yıldırım Turan, kardeşimiz daha sonra istifa ederek ayrılmış. Bizde daha deneyimli, eğitimli bir arkadaşımızın listeye girmesini istedim. Zafer Kardeşimizi listeye aldık. Iğdır'ın hava alanı sorunu olduğunu biliyorum. Bu hava alanının temelini bizim parti attı. İnşallah bitirmek te bize nasip olacak. Ayrıca parti olarak bir karar almışız. Şehitler üzerine siyaset yapmak yok. Genel başkanımızı herkes iyi tanıyor. Milliyetçilik konusunda herkesten çok daha milliyetçiyiz. Bize milliyetçilik anlamında kimse laf söyleyemez"dedi.

Partisinin baraj sorunu olup olmadığı hakkında bir soruya Ayrım , şu cevabı verdi::" Bizim partimiz köylünün partisidir. Bizim baraj sorunumuz olsa ben asla buraya gelmem. 2004 mahalli idareler seçimlerinde partimiz 900 yerde aday göstermemesine rağmen yüzde 11 oy aldı. Evet ANAP'la bileşilirken önemli bir çıkış oldu. Daha sonra bu ortaklık bozulunca da tahribat oldu. Bunu kabul ediyoruz. Ama partimizin baraj sorunu yoktur. “

DP adayları basın toplantısının ardından parti teşkilatlarıyla basın kapalı bir toplantı düzenledi.

(İA-İRT-Y)

22.06.2007 14:32 TSİ