Diyarbakır'da 33 Okulda Yangın Söndürme Tatbikatı Yapıldı

Diyarbakır'da 33 Okulda Yangın Söndürme Tatbikatı Yapıldı

Diyarbakır'da 33 Okulda Yangın Söndürme Tatbikatı Yapıldı
Temsilci - Haberler | Yerel

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, İtfaiye Haftası kapsamında merkez ve kırsal ilçelerde toplam 33 okulda yangın tatbikatları düzenledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın, İtfaiye Haftası kapsamında okullarda başlattığı yangın söndürme tatbikatları tamamlandı.

İtfaiye ekipleri, 25 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası boyunca Ergani Arif Biçen İlköğretim Okulu ve Atatürk Ortaokulu, Kayapınar İMKB Hattat Hamit Aytaç Ortaokulu, Dicle Atatürk İlköğretim Okulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Hazro Atatürk İlköğretim Okulu ve Atatürk 0rtaokulu, Eğil Atatürk İlköğretim Okulu ve Merkez Ortaokulu, Silvan Ortaokulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Lice Ayşe Toprak Yatılı Bölge Ortaokulu ve Mevlüt İlgin Ortaokulu, Kulp Atatürk İlköğretim Okulu ve Barış Ortaokulu, Sur Cemil Özgür İlköğretim Ortaokulu ve Büyükkadı Ortaokulu, Çermik Atatürk Ortaokulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Çüngüş Atatürk İlköğretim Okulu ve İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu, Bağlar Hürriyet İlköğretim Okulu ve Hüseyin Uluğ Ortaokulu, Çınar Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Yatılı Bölge Ortaokulu, Bismil İmam Hatip Ortaokulu ve Yavuz Selim Ortaokulu, Kocaköy İmam Hatip Ortaokulu ve Atatürk İlköğretim Okulu, Hani Hürriyet İlköğretim Okulu ve Atatürk Ortaokulu, Yenişehir Ali Emri Ortaokulu ve Yolaltı 0rtaokulu'nda yangın söndürme tatbikatları düzenledi.

Öğrenciler Yangına Müdahale Etti

33 okulda yapılan yangın tatbikatlarına öğrenciler ve öğretmenler katıldı. İtfaiye erleri, öğrencilere, yangın anında neler yapılacağı, nasıl korunacakları ve mahsur kaldıkları alanlardan nasıl çıkışa yöneleceklerini uygulamalı bir şekilde anlattı. Öğrencilere itfaiyenin işleyişi ve görevleri hakkında bilgi veren İtfaiye ekipleri, daha sonra yangına nasıl müdahale edileceğini gösterdi. İtfaiye ekipleri, yangın söndürme tüpünün çalıştırılması hakkında da öğrencileri bilgilendirdi. Verilen bilgiler doğrultusunda itfaiye kıyafetleri giyen öğrenciler, yangın söndürme tüpleri ile yangına müdahale ederek söndürdü.

Kaynak: Temsilci

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title