Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, Festival Programını Açıkladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, Festival Programını Açıkladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, '8. Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali' Programını Açıkladı. Baydemir, 'Festivallerin Oluşturduğu Sinerji ile Diyarbakır Adeta Bir Rönesans Yaşamaktadır' Diye Konuştu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, Festival Programını Açıkladı
19.05.2008 17:07 | Son Güncelleme: 19.05.2008 17:07

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, '8. Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali' programını açıkladı. Baydemir, ''Festivallerin oluşturduğu sinerji ile Diyarbakır adeta bir Rönesans yaşamaktadır'' diye konuştu.

Diyarbakır Konukevi'nde düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Demokratik Toplum Partisi (DTP) İl Başkanı Nejdet Atalay ve ilk kademe Belediye Başkanları katıldı. Baydemir, '' '8. Diyarbakır Kültür ve Sanat Festivali'nde sahne almak, fotoğraflarını sergilemek, filmini göstermek, atölye yapmak, Diyarbakır halkıyla buluşmak bir ayrıcalık haline dönüştü'' diyerek, ''Yürüttüğümüz kültür ve sanat politikaları sonucu gençlerimizin potansiyeli açığa çıkmış, bir taraftan evrensel nitelikteki eserlerle buluşulmuş diğer taraftan yerel kültürümüz evrensele taşınmıştır. Kültür ve sanat politikalarımızla solan renklerimiz yeniden canlanmıştır. Bu festivallerimizin oluşturmuş olduğu sinerji ile Diyarbakır adeta bir Rönesans yaşamaktadır. Ermeni'sinden Süryani'sine Alevi'sine kadar bu coğrafyada yaşayan inançların buluşması gerçekleşecek. Buluşma sadece tartışma panel, şeklinde olmayacak. Örneğin Konya Mevlana Sema Grubu'nu da, Mardin Kırklar Kilisesi Korosu'nu da kentimizde ağırlayacağız" ifadelerini kullandı.

(ME-AYŞ-CMH-Y)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir, Festival Programını Açıkladı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.8.2020 18:31:15. #1.14#
title