Diyanet'ten AK Parti'ye Hutbe Desteği - Haberler
Haberi Paylaş

Diyanet'ten AK Parti'ye Hutbe Desteği

Haberler.Com - Haberler | Güncel
Diyanet'ten AK Parti'ye Hutbe Desteği

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, bugün Cuma namazında tüm camilerde yayınlattığı hutbe büyük tepki çekti.

Türkiye twitter ve youtube yasağını tartışırken, özgürlüklerin kısıtlanmasına bir destek de Diyanet'in hutbesinden geldi. Cuma namazı için camilerde okutulan "Hürriyet ve mesuliyet" başlıklı hutbede özgürlüklerin kısıtlanabileceğine dair mesajların yer alması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Cuma namazı sonrası sosyal medyada yoğun bir şekilde Diyanet'e tepki dolu mesajlar yer aldı.

28 ŞUBAT DÖNEMİ GİBİ

28 Şubat döneminin paşaları, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı son derece aktif kullanmış ve Cuma Hutbeleri Karargah onayından geçmeden okunamaz hale gelmişti. Siyaset aracına dönüşen Cuma Hutbeleri, 28 Şubat'tan sonra ilk kez aynı biçimde kullanılmaya başlandı.

"MUHALİFLER GEMİNİN DİBİNİ DELMEYE ÇALIŞIYOR"

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bugün yayınladığı ve tüm Türkiye'de okunan hutbede, muhalif olan herkes geminin dibini delmeye çalışanlar olarak nitelendi. Biraz su için geminin altını delenlerin "geminin üst katındakiler" tarafından engellenmesi gerektiği anlatılan hutbede, sosyal medya ve internet de hedef yapıldı. Sosyal medya "tahribat merkezi" olarak nitelenirken, isim belirtmeden ama açık imalarla AKP'ye destek çağrısı yapıldı. Hürriyet kavramı üzerinde de durulan hutbede, yasaklamaların hürriyeti kısma anlamına gelmeyeceği ısrarla savunuldu.

ESKİ GÜNLERE Mİ DÖNÜLÜYOR SORUSU...

Diyanetin siyasetin dibine vurduğu hutbe sosyal medyada büyük tepki çekti. "Diyanet'in AKP'ye oy vermeyenleri zındık ilan etmediği kaldı" şeklinde tepkiler yükselirken, 28 Şubat'tan bu yana Cuma cemaatinin ilk kez böylesine yoğun siyasi propagandaya maruz kaldığı belirtildi.(Kaynak: Rota Haber )

 

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (120)
Nazım Mutlunazimmutlu05@gmail.com:Sahi şu bakara makara işine de bir açıklık getirsen muhterem hoca...
ERDOĞAN = MiLLETtimza-07@hotmail.com:AK PARTi = HiZMET
Nazım Mutlunazimmutlu@gmail.com:ERDOĞAN=HIRSIZAKP=HIRSIZLAR TOPLULUĞU
500
title