Diriliş Ertuğrul'daki 'Kızıl Elma' Vurgusu Sosyal Medyayı Salladı

Diriliş Ertuğrul'daki 'Kızıl Elma' Vurgusu Sosyal Medyayı Salladı

TRT ekranlarının ilgiyle izlenen yapımlarından Diriliş Ertuğrul'da Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethinin müjdelendiği 'Kızıl Elma' mesajı sosyal medyada gündeme oturdu.

TRT 1'in çarşamba günleri ilgiyle izlenen ve reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'da yayınlanan bir sahne sosyal medyanın gündemine oturdu.

Diriliş Ertuğrul'un 101. bölümünde Ertuğrul Bey, "Kutlu Türk beyleri, bu gazayla yalnızca Karacahisar'ın fetih yolunu açmış olmayacağız. Nikea'nın (şimdiki İznik) ve Constantine'nin de fetih yolunu açmış olacağız" şeklinde konuşur.

"HEDEFİMİZ KIZIL ELMA'DIR"

Türk beylerine yaptığı konuşmasına devam eden Ertuğrul Bey, "Eğer oraları fetih etmek bize nasip olmasa dahi, inanırım ki; neslimizden bir kahraman gelip inanmış ordusuyla, Constantine'nin surlarına dayanıp şanlı islam sancağını o surlara dikecektir" Karacahisar, Nikea, Constantine bize dar gelir. Hedefimiz Kızıl Elma'dır. Yani güneşin doğduğu yerden battığı yere kadar olan tüm cihandır. Gaza bizim, gayret bizim, zafer Allah'ındır" sözleri, sosyal medyada çılgınlık başlattı.

SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNE OTURDU

Sosyal medyanın gündemine oturan Diriliş Ertuğrul kızıl elma mesajına birçok yorum geldi.

İşte gelen yorumlardan bazıları;


YORUMLAR (6)

  • OZAN HEPARI:
    Siz saatlerce televizyon başında dizi izleyen bir kavimsiniz yönetebileceğiniz tek şey o televizyonun kumandası beyler. Kendinizi kaptırmayın fazla.
  • İSMAİL ATEŞ:
    Bizim Şanlı Tarihimiz Küçük Bir Obaya Hapsedilmemeli, Bence Artık Osmanlı Dizisini Başlatıp Dünyaya Nasıl Adaletle Hükmettiğimizi Tüm Dosta Düşmana Göstermeliyiz...????
  • “DİRİLİŞ“ SEVDALISI ??:
    Zaten her zaman der Ertuğrul Bey "GÜNEŞİN DOĞDUĞU YERDEN BATTIĞI YERE KADAR TÜM CİHAN DİYEEE ((Aramızda kalsın lafın hastası oldum çok güzel????))
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.