Karacahisar Haberleri

Karacahisar haber, Karacahisar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Karacahisar - 10.09.2021
Son Dakika | Isparta'daki orman yangını kontrol altına alındı
Son dakika haber... Isparta'nın Aksu ilçesine bağlı Karacahisar köyü yakınlarında başlayan orman yangını kısa sürede kontrol altına alındı.
Karacahisar - 10.09.2021
Isparta'da orman yangını
Isparta'nın Aksu ilçesine bağlı Karacahisar köyü yakınlarında saat 16.00 sularında orman yangını başladı.
Karacahisar - 13.08.2021
"Fetih ve Medeniyet"İn 3. Sayısında Eskişehir'in Erenler Denizinde Gönül Yolculuğu
Vali Erol Ayyıldız "Erenler Şehri Eskişehir" başlıklı yazısında derginin ilk sayısında, Kuruluş'un beşiğindeki ilk fethedilen kale olan "Karacahisar" dosyasıyla tarihe şerh düşüldüğünü, ikinci sayısında "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" münasebetiyle Yunus Emre'nin disiplinler arası ve dönemiyle birlikte kapsamlı bir şekilde ele alındığını, üçüncü sayısında ise "gönüllerin fethedildiği bir medeniyet"in izinin sürülmeye devam edildiğini belirtti.
Karacahisar - 03.08.2021
Son dakika: GÜNCELLLEME 2 - Uşak'taki orman yangını kontrol altına alındı
Öte yandan Uşak'a bağlı Karacahisar köyü yakınlarında çıkan bir orman yangının da kontrol altına aldığı, yangında yaklaşık 1 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğü öğrenildi.
Karacahisar - 28.07.2021
İnşaattan düşerek ölen gencin arkadaşı tutuklandı
Olay, Uşak'ın merkez köylerden Karacahisar köyünde meydana geldi.
Karacahisar - 28.07.2021
Son dakika: Uşak'ta inşaattan düşen kişi hayatını kaybetti
Merkeze bağlı Karacahisar köyünde inşa edilen binanın üçüncü katının balkonundan bir kişinin düştüğü ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.
Karacahisar - 28.07.2021
Uşak'ta inşaattan düşen kişi hayatını kaybetti
Merkeze bağlı Karacahisar köyünde inşa edilen binanın üçüncü katının balkonundan bir kişinin düştüğü ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.
Karacahisar - 28.07.2021
Son dakika haberi: İnşaattan düşen genç hayatını kaybetti
Olay, Uşak'ın merkez köylerden Karacahisar köyünde meydana geldi.
Karacahisar - 17.06.2021
2021 Köydes Projeleri
İLÇESEKTÖRPROJE ADIMERKEZYolBeylerhan - Köprübaşı Arası 2, 50 km 1. Kat Asfalt Yapım İşiMERKEZYolAktaş - Selviler Arası 2, 00 km 2. Kat Asfalt Yapım İşiMERKEZYolKayaağıl Karabol Mah. Yolu - Bölme Mah. Arası 4, 00 km 2. Kat Asfalt Yapım İşiMERKEZYolÇamyazı Köyü 1, 00 km 2.
Karacahisar - 03.06.2021
Muğla'da kaybolan zihinsel engelli çocuk bulundu
Karacahisar Mahallesi'nde yaşayan Şallı ailesinin 13 yaşındaki zihinsel engelli çocukları Fikret Şallı dün kayboldu.
Karacahisar - 04.05.2021
"Osmanlı'nın ilk kadısı" Dursun Fakih'in türbesine ulaşımın sağlandığı yol düzenlendi
Hocası Şeyh Edebali'nin kızıyla evlenerek damadı, Osman Gazi ile de bacanak olan Dursun Fakih, Eylül 1299'da Karacahisar fethedildikten sonra Osman Gazi adına hutbe okuyup cuma namazını kıldırdı.
Karacahisar - 18.02.2021
Bozkır'daki "Aygırdibi mesire alanı" kışın fotoğrafçıların ve gezginlerin gözdesi
Bozkır ilçesine bağlı Karacahisar mahallesinde yer alan ve Çarşamba çayının kaynağını oluşturan Aygırdibi C Tipi mesire alanı, yörenin en önemli turizm alanlarından biri durumunda.
Karacahisar - 17.02.2021
Soma'da soğuk hava ve kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor
İlçede yüksek rakımlı mahallelerde kar yağışı sürerken Soma Belediyesi karla mücadele ekipleri, Uruzlar, Akçaavlu, Naldöken, Vakıflı, Boncuklu, Devlethan, Menteşe, Yayladalı, Kaplan, Küçük Işıklar, Kumköy, Büyük Işıklar, Karacahisar, Kayrakaltı, Heciz, Beyce, Kızılören, Göktaş, Çerkez Sultaniye, Tabanlar, Türkpiyale, Bozarmut ve Tabanlar mahallelerinde kar kürüme, tuzlama ve kumlama çalışmaları yaptı.
Karacahisar - 12.11.2020
Son dakika haberleri! Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam, 2021 Yunus Emre Yılı dolayısıyla Eskişehir'e geldi
Daha sonra Osman Bey'in 1288 yılında Doğu Romalılardan (Bizans) fethettiği Karacahisar Kalesi'ni ziyaret eden Çam'a, burada Kazı Başkanı ve Anadolu Üniversitesi (AÜ) Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Dr.
Karacahisar - 10.11.2020
Öğrenci olarak 27 yıl önce katıldığı kazıya 6 yıldır başkanlık ediyor
Dr. Chris Lightfoot'un, 2012'de "Amorium'daki kazıyı bırakacağını belirterek, kendisinden kazı başkanlığını almasını istediğini ifade eden Gökalp, o dönem Karacahisar Kalesi ile Olimpos Antik Kenti'nde çalıştığı için olumlu cevap veremediğini anlattı.
Karacahisar - 02.10.2020
Anadolu Üniversitesi öncülüğünde sürdürülen kazılar tarihe ışık tutuyor
Akademik çalışmaların önemli bir ayağını oluşturan saha kazı çalışmalarında çok önemli bulgular elde edildiği ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Kazı çalışmaları Eskişehir'de Karacahisar Kalesi'nde, Konya'nın Çumra ilçesindeki Çatalhöyük Antik Kenti'nde, Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesindeki Amorium Antik Kenti'nde, Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Olimpos Antik Kenti ile Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Side Antik Kenti'nde devam ediyor.
Karacahisar - 23.09.2020
Osmanlı'nın ilk hutbesinin okunduğu mescidin izlerini arıyorlar
Eskişehir'de, Osman Bey'in 1288 yılında Doğu Romalılardan (Bizans) fethettiği Karacahisar Kalesi'nde, Dursun Fakih tarafından 1299'da ilk hutbenin okunduğu mescidin bulunması amacıyla kazılar sürüyor.
Karacahisar - 12.07.2020
Pandemi yasakları sonrasında Aygırdibi'ne piknikçilerden yoğun ilgi
Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Karacahisar Mahallesi'nde yer alan C Tipi Mesire alanı Aygırdibi her zaman olduğu gibi yoğun talep görüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Karacahisar Haberleri | Karacahisar Haber - Haberler - Karacahisar haberleri, son dakika karacahisar haber ve gelişmeleri burada. Son Dakika | Isparta'daki orman yangını kontrol altına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 18:53:46. #1.16#

title