Dick Advocaat: Takımdan Erken Ayrılmayı Başkanla Konuşacağım

Başakşehir'e elenen Fenerbahçe'de Teknik Direktör Dick Advocaat, Hollanda'ya gitmesiyle ilgili olarak, "Erken gidip gitmeme konusunu başkanımızla konuşacağım." diyerek ilginç bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat, Başakşehir mağlubiyetinin ardından önemli açıklamalar yaptı. Penaltılarda 3 defa ellerine fırsat geldiğini belirten deneyimli teknik adam, Fenerbahçe'den erken ayrılma kararını Aziz Yıldırım'la görüşeceklerini söyledi.

"3 DEFA ŞANS GELDİ AMA OLMADI"

Çok üzücü bir sonuçla ayrılıyoruz sahadan. Bizim için zor bir maçtı, iyi bir takımla oynayacağımızı biliyorduk. Bize o kadar fazla şans geldi ki, 3 defa şans geldi. O şansları yapmalısınız, bu kadar şans geliyorsa gereğini yapmalısınız biz bunları değerlendiremedik.

"MAÇI BİTİRMELİYDİK"

Aslında maçın ilk yarısında Emre'nin golüne kadar maç dengede gidiyordu. Başakşehir'in de pozisyonları vardı bizim de pozisyonlarımız vardı. Maç 1-0 olunca onlar kendi oyuncularını oynamaya başladılar. Onların istedikleri de buydu. Fiziksel açıdan problemler yaşayan oyuncularımız oldu Ozan ve Şener gibi. Şener zaten birkaç haftadır oynayamıyordu. O noktaya geldik, 3 defa maçı bitirme şansı bize geldi orada bitirmeliydik.

"ERKEN GİTME KONUSUNU BAŞKANLA GÖRÜŞECEĞİM"

(Hollanda'nın başına geçmesiyle ilgili olarak) Erken gidip gitmeme konusunu başkanımızla konuşmam lazım bekleyelim kararı görelim ama şunu söylemem gerekir ki 2 hafta daha buradayım.